април 25, 2024

Тревор Лоренс, Јагуарси запањили Цхаргерса у плеј-офу

Џексонвил, Флорида. Јагуари су кренули на погрешној страни историје и из ње изашли на другој.

Управо тако, сезона књиге прича се наставља преломном представом за векове.

Тревор Лоренс је избрисао најгору половину фудбала у свом животу са једним од најбољих, доводећи Јагуаре до повратка. Некако су то урадили – а још увек не верујете – повратком 31-30 над Чарџерсима на хладноћи Субота увече на пољу Тиа Банк.

Погодак Рајлија Патерсона са 36 јарди док је сат откуцавао покренуо је славље које је ставило низ знакова узвика на повратак са минуса од 27-0.

Да 27-0! Јагуари су имали пет изгубљених лопти и били су мртви у води у првом полувремену. Они су се вратили и обезбедили Дагу Педерсону једну од најневероватнијих победа у његовој каријери.

„Мислим, то је све. То је оно што сам им управо рекао на полувремену, то је као наша сезона,“ рекао је Педерсон. „Понекад смо се ставили у рупу, а понекад смо се извукли. Само да имам отпорност и борбу и жељу и способност да наставим да играм, јер је лако могло да крене другим путем, и то је оно због чега сам јако поносан на ове момке. Све је на линији, а они излазе и обаве посао.“

Лоренс је бацио четири убачаја у првом полувремену и узвратио са четири тачдауна и два поена за конверзију након тога са 5 минута и 30 секунди игре да би Џексонвил дошао у позицију за повратак који није изгледао реалистично. Одбрана је изнудила испуцавање и Лоренс је сам конструисао класичну вожњу од 21 да би Патерсону ставио бодеж за победу.

Био је то трећи највећи повратак у историји квалификација и шаље Јагуаре у плеј-оф следеће недеље. Њихов противник ће бити готов у недељу, али ће вероватно бити или виши носиоци Цхиефс-а или број 2 Биллса, изузимајући велике проблеме.

READ  После последњег деградације Вилија Калхуна, спреман је да напусти Ренџерсе: „Осећам се као да ми треба промена сцене“.

„Ми смо за пример“, рекао је примач Марвин Џонс. „Знамо да направимо добру забаву.“

Прималац Кристијан Кирк је додао: „Рекао сам им да то више нећемо радити.

Било је незамисливо да су Јагуари нањушили дивизијску рунду када је утакмица била у првом полувремену.

Лоренс је бацио четири пресретања у прве две четвртине – половину онога што је бацио у претходних 17 утакмица заједно – што је моментално ућуткало публику од 70.250. Тај почетак је био историјски лош, али Лоренсов крај успева да направи ту фусноту.

Са заостатка од 27-0 у другој четвртини, Лоренс је бацио додавања у другом полувремену до Зее Јонеса, Цхристиана Кирка и Марвина Јонеса, а затим је додао скок од два поена преко гомиле и постигао 30-28 са 5:30. да иде. Осећајући да је немогуће надохват руке, Лоренс је гурнуо лопту надоле колико год је то чинио након гола и публика је постала балистична.

Одбрана Јагуарса је после тога била огромна. Рој Робертсон-Харис је отпустио Џастина Херберта због губитка од 8. Фоје Олокон је зауставио Џошуу Келија на трећем месту и изнудио ударац. Лоренс је то вратио са 3:09 на свом 21.

„Мислим, шансе су, рекао сам дечацима, да ми се не свиђају моје шансе, али ми се свиђају моје шансе“, рекао је Олокон. „Све док постоји макар и мала шанса да победимо, наставићемо да се боримо. Видели смо да се табеле окрећу, имали смо замах, задржали смо то, стално смо враћали лопту у нападу, а они су почели да котрљајте.”

Низ терен, Лоренс је померио Јагуарсе и погодио Кирка, Марвина Џонса и Зи Џонса са четири тачдауна, иако је трећи и један Кирку био широк. Направио представу за игру. Четврти-и-1 на Цхаргерс-у 41 и далеко иза Паттерсона, Педерсон је прозвао Трависа Етиеннеа.

READ  Временски оквир избора за колеџ фудбал: предвиђања против ширења, квоте за 25 најбољих утакмица у 3. недељи

Уместо да иде по средини, Етиенне је пробио десну страну и имао отворено поље за рад. Ухваћен је након што је остварио добитак од 20 и ово је поставило Паттерсона за достижан ударац који је забио.

фудбал.

Лоренсова три пресретања у првој четвртини означила су први пут у историји плеј-офа НФЛ-а да је квотербек три пута убачен у првој четвртини, према Бостон Глобу.

Његова четири пресретања у првом полувремену је сумњив подвиг који је остварен само још једном у историји плеј-офа, у Супербоулу 1978. од стране Денвера Крега Мортона против Каубоја. Лоренс је завршио 28 од 47 за 288 јарди, четири тачдауна и четири пресретања.

„За мене је то очигледно најгора половина мог фудбалског живота, од многих фудбалских живота многих људи“, рекао је Лоренс. „Нека врста историје можда у овом попису.

Пронашао је ритам након тог катастрофалног почетка, стављајући Џексонвил на 30-20 у трчању од 39 јарди на Зеј Џонса крајем треће четвртине.

Лоренс је имао најгору партију коју је имао на било ком нивоу фудбала, бацио је убачај у другој игри утакмице, други у следећој вожњи Џексонвила и још један крајем прве четвртине. То је довело до брзих 17 поена за Цхаргер и увода који је био скоро превише стрм да би се победио.

„Играо сам са једним од најбољих везних играча Брета Фавра и било је тренутака да није имао сјајно прво полувреме, а вратио се у другом полувремену и могао је да осветли“, рекао је Педерсон.

„То је оно што волим код Тревора, његовог држања, његове агресивности, способности да заборави и крене даље. Али он ће бити први који ће вам рећи да се не ради о њему, већ и о људима око њега.“ [They] Играо је, заштита је била добра, а примачи су радили добро тамо где је требало. Али са индивидуалне тачке гледишта, ово је заиста сјајна игра квотербека.“

READ  Лига је достигла још један рекордно низак рејтинг

Лоренс је изашао из своје орбите пре полувремена, бацивши тачдаун од 9 јарди на Евана Инграма. Додао је да су ударац Џонса од 39 јарди и додавање Марвина Џонса од 6 јарди у тачдаун у трећој четвртини смањили заостатак на 30–20.

Ово је покренуло процес размишљања. Можда само можда?

„Надам се да ћемо следеће недеље моћи да играмо мало боље. Одбрамбено, надам се да ће играти као вечерас. Урадили су сјајан посао. Али у офанзиви не можете да преокренете лопту неколико пута и очекујете победу. Нашли смо начин вечерас, али то вероватно није добра формула за напредовање“, рекао је Лоренс. Дакле, лично знам, не би требало да буде потребно овакво друго полувреме да би се добио меч. Ако играте боље у првом полувремену и обратите пажњу на лопту“.

Старт је за трен ока испразнио струју стадиона. Након прва два возача Џексонвила и ударца који је уследио, Лоренс је изабран као трећи у првој четвртини, други од стране Асантеа Самјуела, који је поставио тачдаун од 6 јарди који је покренуо Остин Еклер. До тренутка када се прва четвртина завршила са резултатом 17-0, Лоренс је завршио четири додавања саиграчима и три Чаџерсима.

Нико није очекивао да ће Јагуари бити у овој ситуацији. Чистећи неред Урбана Мејера и године борбе пре тога, било је амбициозно да Џексонвил скрене угао 2022.

Али Јагуарси су побегли са вођством од 6-2 и победили у последњих пет утакмица у сезони и освојили мало вероватну титулу АФЦ Југа.

Ово је новац куће. А Јагуари га и даље троше.

Ауторско право 2023 од ВЈКСТ Невс4ЈАКС – Сва права задржана.