март 29, 2024

Тројка се квалификовала за Светско првенство за жене, али је изгубила од Немачке Србије

Честитамо Делфин Каскарино, јединој француској играчици која је постигла један гол. (Фото: ФРАНЦК ФИФЕ / АФП преко Гетти Имагес)

Француска, Шпанија и Шведска су се квалификовале за Светско првенство у фудбалу за жене 2023. у уторак, 12. априла, али је Немачка изгубила у Србији.

Група А – Финска 6-0 Грузија Шведска 1-1 Република Ирска

Косоваре Аслани је поништила отварање Кејти Мекејб пошто је Шведска вратила бод на домаћем терену Ирске, а Евелина Шуман из Тотенхема је постигла пола века за Финце.

Група Б – Шкотска 0-2 Шпанија

Џени Ермосо је погодила са беле тачке у првом полувремену када је Шпанија забележила пласман у финале и додала други гол из отварања за шесту узастопну победу.

Група Ц – Чешка 0-1 Исланд

Напор Гуннхилдур Јонсдоттир у првом полувремену био је довољан да Исланду да три бода и врати их на поларни фронт испред Холанђана.

Група Д – Аустрија 8-0 Летонија, Луксембург 2-1 Северна Македонија, Северна Ирска 0-5 Енглеска

Лорен Хемп и Џорџија Стенвеј били су двојац за осму узастопну победу Енглеске, гарантујући барем место у плеј-оф Аустрији, док је Луксембург забележио ретке узастопне победе када је Македонија дошла са леђа и победила Ејми Томпсон. Циљајте двапут.

Група Е – Данска 2-0 Азербејџан, Црна Гора 0-2 Босна и Херцеговина

Данци су морали да чекају до последњих четврт сата да би освојили бодове код куће у Азербејџану, што је била њихова осма победа у групи.

Група Ф – Јерменија 0-4 Албанија, Косово 1-6 Белгија, Норвешка 2-1 Пољска

Норвешка је једном заостала против Пољске, три бода испред Белгије, а Теса Вулард је постигла четири гола у периоду од 25 минута.

Група Г – Хрватска 0-1 Румунија, Литванија 4-0 Молдавија, Швајцарска 0-1 Италија

READ  'Цитадела': Варун Дхаван и Самантха Рутх Прабху сусрели се са председником Драупади Мурму у Србији | Хинди филмске вести

Кристијана Грели је у седмом минуту повела Италију преко Швајцарске, док је гол Ерике Герет у четвртом минуту био довољан за победу Румуније над Хрватском.

Група Х – Израел 1-0 Турска, Португал 3-0 Бугарска, Србија 3-2 Немачка

Србија је победила Немачку
Јоана Дамжановић из Србије против Софије Клајнхорн из Немачке. (Фото Срђан Стевановић / Гетти Имагес)

Јоана Томжановић освојила је дуел после првог пораза Србије од Немачке у квалификацијама у иностранству од 1998. године. Португал је у првом полувремену победио Бугарску, једини гол постигао је Шира Елинов, а Израел је победио Турску.

Група И – Француска 1-0 Словенија, Грчка 3-0 Естонија, Казахстан 0-3 Велс

Делфин Каскарино је голом у 48. минуту донела Словенији још једну тесну победу и пласирала се у финале. Кејли Грин, Наташа Хардинг и Џес Фишлок тријумфовале су у Велсу у Казахстану и послале их на друго место. Витрик Сари из Бирмингем Ситија истакао је да је Грчка победила Естонију.

Шкотска је у Шпанији победила жене са 2:0

А да ли волите да читате овакве вести о женском фудбалу? Пријавите се за билтен о женском фудбалу Схе Кицкс