април 20, 2024

Фудбалер Колчестера Луис Ричардсон освојио је титулу у Србији

Боксер из Колчестера Луис Ричардсон освојио је злато за Велику Британију на Златној рукавици у Србији.

После одласка свог ривала Мирослава Капулара из Израела због повреде, талентовани средња категорија освојио је коначну титулу.

Иако Ричардсон није успео да се пласира у финале, Ричардсон је учинио довољно да освоји титулу у својој категорији до 75 кг.

Томас је студент школе Лорд Одли, стигао је до финала и освојио своје друго злато 2021. године, победивши на три такмичења током неколико дана.

После освајања златне медаље на Меморијалу Бокски у Мађарској у фебруару.

Ричардсон је пропустио да се квалификује за Олимпијске игре у Токију у јуну, упркос храбрости против Украјинца Александра Кишњака.

Овај 24-годишњак се тада придружио британском тиму Делишесу Орију на врху бине.

У још једној доминантној победи, Ори је освојио своју прву златну медаљу за британски бокс против домаћина Владимира Бобија.

Два пута је једногласно победио пре свог финала у супертешкој категорији.

Шона Витвел је изгубила од Наталије Шатрине из Србије у свом финалу лаке категорије и морала је да се задовољи сребрном медаљом.

Витвел је пре два дана једногласно победила Молдавку Кристину Сајбер у свом полуфиналу.

У боксу по први пут на турниру због ограниченог учешћа, Киеран МцДоналд је освојио четврту и последњу медаљу тима на Златној рукавици.

Доживео је тесан пораз разласком са Тимуром Каланом.

На Тенерифима, лака Гема Ричардсон завршила је незаборавну годину 2021. утиснувши своје друго злато.

Овај 20-годишњак је раније ове године крунисан титулом ЕУБЦ У22 шампиона Европе, као и бронзу у Бочкају.

У боксу, први пут на турниру са малим бројем такмичара, Гема је једногласном победом над Мелисом Мортенсен из Данске обезбедила победу и златну медаљу.

READ  Српске опозиционе странке се уједињују против Вучићевих популиста

Хелен Џонс, која се такмичила у свом првом мечу након што се придружила ГБ боксу, завршила је меч сребром погрешним делом тесне, подељене одлуке против Шпанке Лауре Фуертез.

Фурт је у полуфиналу једногласном одлуком напустио Вилетс са бронзаном колегом у мушој категорији Тори-Елис Вилетс.