април 18, 2024

Шведска је у квалификацијама савладала Србију

Шведски ДЕ Себастиан Диакити слави једног од своја 2 ТД-а Фото: Јонас Томфорс

У суботу увече Берн Арена У Оребро, ШведскаТхе Шведски Домаћин је фудбалска репрезентација Србија А Међународна федерација америчког фудбала Европско првенство Квалификациона утакмица.

Утакмица је била борба између две шкрте одбране пошто су оба тима прикупила 330 јарди укупног напада за по 165 јарди. Сведен Упркос победи код куће резултатом 21-14, показао је одличан учинак.

Сведен Пхиллип Јухлин је отворио поенту са тоуцхдовн пасом ка примачу Едвину Алмеиди у првој четвртини. То би био једини погодак у првом полувремену, пошто су домаћини на полувремену водили са 7-0.

Шведска одбрана број 1 победила је српског првака Петра Бајалицу. Фото: Јонас Томфорс

У трећој четвртини, Швеђани Продужили су своје вођство великом игром у специјалним тимовима пошто је пресечен Себастијан Тијагиди Српски пунт, а затим се вратио у енд зони и повећао вођство на 14-0. Србија Примач Петер Пајалица извео је бекфилд бацање од квотербека Димитрија Обрадиновића, изашао је напоље и истрчао 68 јарди за тачдаун у првој игри следеће вожње.

Почетком четврте четвртине Диагети је поново променио игру у наставку Шведске Као вођа, ударио је Српски Прошао је кроз ваздух и ухватио га за пресретање у енд зони, повећавајући предност свог тима на 21-7. Србија Обрадиновић је погодио широког хватача Јована Икића са 14 јарди и додао још један ТД на минут и по преостало да гурне са закашњењем. Али њихов прекршај у том тренутку није могао ништа учинити Тим Шведске Линебацкер Матхиас Ерицксон направио је пресретну лопту за девет секунди до краја.

Српски РБ Данијел Дордић измиче шведском дефанзивцу Фото: Јонас Томфорс

Одбране оба тима су у целини одиграле изузетно добро, пошто је утакмица дозволила само 330 јарди укупно и 19 првих падова. када Шведске Прекршај је био уравнотеженији у журби и додавању, Србије Прекршај је био једнодимензионалан јер су пролазили 171 јарду и јурили 6 јарди током утакмице. Шведска је извукла победу упркос извођењу неколико пенала, 108 јарди је изгубила пеналима на 12 прекршаја.

READ  Србија и УАЕ проширују случајеве употребе вештачке интелигенције новим партнерством

Несумњиво, Трагеди је био МВП утакмице пошто је забележио три сака, као и блокирани пунт који је вратио за тачдаун и пресретање које је вратио за тачдаун. Толико пута у аљкавим играма фудбала, тим који може да направи велике игре у правом тренутку им даје огромну предност, а то се догодило у суботу.

Шведске Следећа утакмица ће бити против Швајцарска На путу ове недеље 16.10.