април 20, 2024

Васик и Дабовић победили су Србију са 72:68 против Канаде

Соња Васик постигла је 16 поена, а Ана Табовић је каснила, победивши Србију Канаду 72:68. Олимпијски Почетни играч за обе екипе.

Изједначеном игром 58, Србија је контролисала девет од следећих 11 поена, а Дабовић је био умешан, погодио је две трице и пребацио Нифти уназад преко главе, док је једном траком возила до широм отвореног угла Александре Гревентаг, где је постигао још 3. Створен.

Кликните овде за додатну заштиту игре на ФОКСНЕВС.ЦОМ

Табовићева друга тројка оставила је на 67:56 са преосталих 2:52.

Али Канада није готова. Нира Фиелдс је у наредна 2 минута погодила две трице, дајући Канади 68-66 са преосталих 51 секунду.

Канађани су имали 70-67 са преосталих 10,3 секунде када је Схина Беллингтон извела прво слободно бацање од два. Након другог нестанка, Дабовић је напао организацију да запечати игру.

„Знамо да овакав тим неће одустати“, рекла је Ивонне Андерсон из Србије. „Али ако дате било какву собу за дисање, морамо да верујемо својој сигурности да завршимо утакмицу. У овој игри, … било је ружно, али морате пронаћи начин за победу.“

Фиелдс је предводио Канаду са 19 поена.

„Дугачак је меч“, рекла је Киа Нурсе, која је додала 16 поена за Канаду. „Прошли пут смо победили у првој утакмици (на Играма у Рију) и они су освојили бронзану медаљу.

Фиелдс је водио Канаду 11-10 са 5:47 у првој четвртини након пљачке. Ово ће бити последњи кош за Канаду после више од 10 минута. Канађани су промашили последњих девет шутева у четвртини, а затим и првих пет шутева другог периода, при чему је Србија остварила 25-15 победа.

READ  Србија има за циљ да инвестира 19,6 милијарди долара у обновљиве изворе енергије у наредних 20 година

Србија је повела 36-28. Канада је постигла погодак 10-0 у оквиру треће четвртине. Меч је био изједначен у 45 трчања. Канађани су изгубили чувара Шоа Колија због повреде бека. Сјела је на клупу у четвртој четвртини обавијена око десног рамена.

Тимови се у четвртак на суду поново суочавају са Канадом, Јужном Корејом и Шпанијом, као и Канадом. Шпанци су победили Корејце са 73:69 да би победили у уводној утакмици.

Савет:

Канадска пионирка Наталие Ацхонова искључена је из МЦЛ-а са уганућем десног колена и повређена је 12. јуна док је играла са својим ВНБА тимом Миннесота Линк. Одиграо је 21 минут почевши за Канаду, али није постигао гол. … Миранда Аим из Канаде и Васик из Србије носили су своје националне заставе на церемонији отварања. … Андерсон је ћерка мушког тренера Ст. Јохн-а Мике Андерсон-а. Играо је факултетску кошарку у Тексасу и постао српски држављанин.