април 25, 2024

Влаховић води Србију на Светско првенство

ЛУКСЕ ЛУМБЕР (Ројтерс) – Нада Србије у пласман на Светско првенство 2022. појачана је тренутком личног талента пошто је у суботу у Луксембургу победила 1: 0 у квалификацијама за групу А.

Као резултат тога, Србија је била прва у групи са 14 бодова из шест утакмица. Луксембург је трећи са шест бодова из пет утакмица.

Брзина и интензитет Србије били су ниски јер су укључивали четири утакмице које је направио мајор Драгон Стојковић.

Крилни шут Антхони Моррис-а, Пхилиппе Цостиц, из близине је изблокиран у другом минуту и ​​Вилховицх није сметао голману домаћих пре него што је у 68. минуту с плаве тачке пробио баријеру.

Нападач Фиорентине Милош Вељковић узео је дугачку лопту класичним првим додиром, а затим погодио Мориса оштрим ударцем из непосредне близине 14 метара након што је пресекао у казненом простору.

Влаховић је игнорисан у време суспендовања мете копије карбона након ВАР теста.

У поподневном мечу групе, четвртопласирана Ирска прославила је прву побједу у кампањи побиједивши Азербејџан са 3-0.

Србија је у уторак у наредном колу домаћин Азербејџану, а Португал домаћин Луксембургу.

READ  Продукција: српски редитељ Владимир Перишић, француска/српска/луксембуршка/хрватска копродукција са Јасном Перишић у главној улози.