април 25, 2024

Додатни гол подиже Ренџерсе на повратак у игру 7 да би победили Пингвине и победили у серији

Отпорност, непрекидна ватра и горућа жеља да се буде победнички клуб били су у срцу Ренџерса целе сезоне.

Због тога је ова екипа Ренџерса успела да се опорави од заостатка од 3-1 у серији, избегавши два пута елиминације, а затим наплативши продужетке у седмој утакмици у недељу увече пре него што им је снажан гол Артемија Панарина обезбедио улазнице за друго коло плеј-офа Стенли купа. . 4:46 у продужетку за победу над Пингвинима од 4-3 против Медисон Сквер Гардена.

Овај тим Ренџерса постао је тек трећи у историји франшизе који је савладао минус у серији од 3-1.

Овај тим Ренџерса је сада први тим који је стигао до другог кола од када су то урадили у сезони 2016-17.

Овај тим Ренџерса је корак ближе Стенли купу.

Панарин се придружује онима попут Дерека Степана, који је постигао победнички резултат у продужетку у мечу 7 другог кола 2015. против Кепиталса, и Стефана Матуа, чији је двоструки резултат 1994. савладао Цануцксе и послао Ренџерс у финале Купа, играче који су били присутни -дневни шампиони Рангерс Ат Тхе Гарден.

Артеми Панарин постиже победоносни гол у продужетку.
Гетти Имагес
Артеми Панарин слави свој победнички гол у надокнади времена.
Артеми Панарин слави свој гол у продужецима.

Мика Зибанијад, који је постигао прве голове у серији у шестој утакмици, искористио је тренутак када је Ренџерс заостајао 5:45 на табели. Везни ред Ренџерса испоручио је лопту из левог круга поред голмана Пенгуинса Тристана Герија и повео у мечу са 3-3 и повукао све навијаче Плавих кошуља са њихових места.

Није важно што је играо Сидни Кросби, који је пропустио 5. и целу 6. утакмицу након што је погодио Џејкоба Тропе. Нема везе што се Гери, голман Пингвина број 1, вратио у мрежу. Није било важно да ли се Рикард Ракел, који је освојио Деадлине фор Традинг у Питсбургу, вратио у поставу.

READ  Следећи филм Елиуда Кипчогеа: Бостонски тактички маратон

Ренџерси су дошли да победе, играли су на победу, и заслужили су да победе.

Мика Зибанијад слави после поготка у трећем полувремену.
Кори Сибкин за НИ ПОСТ
Ренџерси славе победу над Пингвинима.

Са нерешеним резултатом 1-1 после релативно прве трећине, Ренџерси су диктирали темпо игре у средњем кадру, али су имали само један гол у поређењу са Пингвинима.

Ренџерс је дао Питсбургу два моћника у првом полувремену другог полувремена, а Џејк Генцел је искористио касни фаул Кабу Какуа за још један гол који је требало да се размотри – четврти у серији. Горње крило пингвина је шутнуло лопту и погодило је из ваздуха преко Честеркина у вођству. Био је под контролом због високог штапа, али је коначно потврђен у 10:18.

Одбрамбени играч Ренџерса, Кендри Милер, одговорио је нешто више од минут касније, упутивши ударац из даљине изнад области који се одбио од клизаљке Мајка Метсона и поравнао резултат на 2-2.

чланови + спортски пост, Учешће до Нека вам Моли Вокер пошаље најновију реч о Ренџерсима и одговори вашим мислима и питањима. Још нисте спортски члан? Покушајте сада.

У последњој секунди снажне игре Ренџерса на крају периода, Филип Шетл је скренуо лопту право ка Евану Родригезу, четвртом Пингвину, који је завршио нокаут брејк ударцем из бекхенда поред Честеркина и повео 17:24. .

Еван Родригез слави након што је постигао зелени гол.

Гери је направио своју прву представу од 14. априла уз звуке његовог имена који су одјекивали из гомиле парка. Пошто је завршио 26 одбрана, Гери је дебитовао у серији након што је сломио стопало на крају регуларне сезоне, елиминишући га у утакмицама 1-6 у серији.

READ  Одлазећи генерални директор Питсбург Стилерса Кевин Колберт дао је поверење КБ Мејсону Рудолфу

МСГ се побринуо да је и Цросби чује. Ругали су се броју 87 рано и често због покушаја да уздрмају звезду позицију Пингвинса.

Шестеркин је изгледао рано закључан и блокирао је четири узастопна ударца Пингвинса како би омогућио Зибанејаду и Крису Крејдеру да скоче на страну непознатог човека у другом правцу. Зипанегад је једном тешко хранила Креидерову, победила је Герија и ставила Ренџерс на семафор 7:36.

Гол Креидер је изједначио Марка Месијеа за други највећи број голова у плеј-офу у историји франшизе са 29, иза само Рууда Гилберта са 34 гола после сезоне.

У трећој јакој игри Пингвинса у првих 20 минута, Дантон Хајнен је постигао гол, али је игра настављена. Серија је затим подвргнута ревизији и брзо је сматрана за мету да би се постигао резултат 1-1 само минут пре прве паузе.