април 26, 2024

Италија и Србија избориле су улазнице за Суперфинале победама у полуфиналу

Италија и Србија су у петак избориле улазнице за јулско суперфинале у Стразбуру, у Француској, тесним полуфиналом другог дана Европског финала Светске ватерполо лиге у Црној Гори.

Италија, Они су у четвртак у четвртфиналу победили Хрватску са 8-6, Наставио је свој замах победом од 9-7 над домаћином Црном Гором. Италија је победила Црну Гору са 2-0 у трећој и 4-3 у четвртој четвртини и обезбедила пласман у Супер финале.

Србија је у другом полуфиналу блокирала побуну Шпаније у четвртој четвртини резултатом 11-10. Двоструки дефанзивни освајач златне олимпијске медаље у почетку је скочио на вођство од 3-1, које је након три четвртине продужено на 10-7, а Шпанија је смањила заостатак на само један гол. Резултат је био још један гол у полуфиналу Олимпијских игара у Токију, где је Србија победила. Чак и ако повратак не успе, Шпанија ће у суботу имати прилику да резервише улазницу за Суперфинале у мечу за треће место против Црне Горе.

У утешној категорији, Мађарска је победила Грчку са 14-13, а Хрватска се сукобљавала са Француском. Грчка и Француска ће се борити за седмо место, док се Мађарска и Хрватска састају у суботу у мечу за пето место. Првог дана су Мађарска и Француска изгубиле по један гол, док је Грчка изгубила од Србије са 13-6.

Петак је био још један дан тесних борби јер су сва четири меча била одређена заједничким пет голова.

Србија је у јануару у квалификационом колу победила Италију са 12-9. Састали су се и на Олимпијским играма у Токију прошлог лета, када је Србија у четвртфиналу победила са 10-6.

READ  Ер Србија проширује своју авио-мрежу директном линијом од Гетеборга Ландветера до Београда