март 29, 2024

Кошарка: Јапан изгубио од Србије у фудбалској утакмици Светског првенства

Фудбалери Јапана (црвени) су на слици после пораза од Србије резултатом 69-64 у утакмици Групе Б на Светском првенству у кошарци за жене ФИБА у Сиднеју 23. септембра 2022. (Кјото)

СИДНЕЈ (Кјото) – Јапан је платио цену за спору прву четвртину против Србије у петак на Светском првенству у кошарци за жене, павши са 69-64 после касног повратка.

Освајачи сребрне медаље на Олимпијским играма у Токију, Јапан је био приморан да игра надокнаду у већем делу меча Групе Б на Супердому у Сиднеју, заостајавши са 24-9 на крају прве четвртине.

Нападач Маки Такада постигао је 15 поена за Јапан, који је 8. на свету.

Химавари Акахо је погодио пар слободних бацања и смањио вођство Србије на 67-62 са преосталих 1:06, али је тим тренера Торуа Онцуке издржао на делу.

Резултат оставља оба тима са 1-1 после два дана групне игре у Сиднеју.

Канада је у Групи Б победила Француску са 59-45, док је троструки бранилац титуле САД победио Порторико са 106-42 у Групи А.