април 26, 2024

Лајтнинг против Ренџерса, резултат у утакмици 5: Михаил Сергачев и Ондреј Палат обезбеђују Тампа Беј масивну победу у Њујорку

У одбрамбеној борби, Тампа Беј Лајтнинг је примио гол од крила Ондреја Палата са нешто мање од два минута преостала да би их довео до победе од 3-1 над Њујорк Ренџерсима у петој утакмици финала Источне конференције. Лајтнинг сада има предност од 3-2 у серији упркос томе што је испао у прве две утакмице серије.

Био је то уједно и трећи меч заредом који је постигао Балат

Са 1:50 до краја, дефанзивац Лигхтнинга Михаил Сергачов је шутирао са плаве линије која је пробила низ саобраћајница испред и савладао голмана Ренџерса Игора Шестеркина. Док је гол првобитно био за Сергачова, Палат је добио део пака на путу до мреже и био је заслужан за исход.

У протекле три утакмице, Балат је постигао три гола и две асистенције, укључујући учинак од три бода у победи у четвртој утакмици у уторак.

После првог периода без голова, Ренџерс је отворио гол, захваљујући дефанзивцу Рајана Линдгрена. Линдгрен је погодио са табле и преврнуо лопту преко блокера Андреја Василевског. Муњевит одбрамбени играч Зак Богосијан је покушавао да очисти простор, али Линдгрен је успео да притисне игру и постигне гол кроз гужву и доведе Ренџерс у вођство од 1-0 средином другог полувремена.

Линдгрену је то био други гол у постсезони и први у финалу Источне конференције. Одбрамбени играч Ренџерса је последњи пут постигао гол у 5. утакмици првог кола тима против Питсбург Пингвинса.

Сергејчев, који је био невероватно енергичан током пете утакмице, постигао је изједначење и одржао утакмицу 1-1 при 17:34 у другом полувремену. Одбрамбени играч Лајтнинг је испалио један кроз ноге нападачу Ренџерса Кевину Рунију и некако прошао Шестеркинов пак у другом непарном резултату вечери.

READ  Анђели, Арона Хикса пристају на договор; Јенкији су на удици за 19 милиона долара

Пре пете утакмице, Сергејчев је имао само четири асистенције током целе постсезоне. Ветерански дефанзивац завршио је кључни меч у четвртак голом и асистенцијом.

Сада ће Лајтнинг имати прилику да се пласира у финале Стенли купа трећу узастопну сезону на леду у свом дому у 6. утакмици, која се игра у суботу. Тампа Беј држи рекорд свих времена са 8-2 када је водио са 3-2 у серији од седам најбољих. Поред тога, покушавају да избришу мањак серије 0-2 у финалу конференције по други пут у историји франшизе.