април 25, 2024

Лукас: Брзе реакције у Портланду - Атлетика Универзитета Северне Каролине

Лукас: Брзе реакције у Портланду – Атлетика Универзитета Северне Каролине

Написао Адам Лукас

1. Каролина је избегла катастрофу поводом Дана захвалности победивши Портланд са 89-81. Флиерси су искористили разноврсни напад и асистирали при 22 од својих 28 голова из игре да би утакмицу учинили чвршћом него што се очекивало. кредит за РЈ Давискоји генерално није имао сјајан дан, али је предводио Хеелс са пет асистенција, избушио је квачило са 24 секунде преостале да створи простор за дисање, а затим избушио неколико слободних бацања са 18,4 секунде до краја.

2. Нанцеина кућа Показао је тенденцију на почетку каријере у Каролини да буде океан. Био је константно добар у четвртак, погодивши пет од својих осам тројки, многе од њих у важним паузама у другом полувремену. Имао је кључних 20 поена у другом полувремену када је Звезди најпотребније.

3. Злочин је углавном био од Нанце Цалеб Лове Производе. Дуо Тар Хеел у комбинацији за 51 Каролинин поен. У тих последњих 20 минута помогло им је девет скокова у другом полувремену Армандо Пацоте, са шесторо оних који су дошли на стакло напада. Те плоче су биле део првог доминантног покушаја Тар Хеелса на стаклу у сезони, пошто су држали предност од 37-22.

4. Утакмица у четвртак имала је веома чудан ток. Каролина је трчала до вођства од 18-8, али је онда видела да је тај оток нестао када је Хуберт Давис Почео је да користи своје седиште. И док је тачно да резерве нису биле продуктивне у првих 20 минута (А Ди Марцо Дунн Три бода су била једине клупе УНЦ-а у том периоду, пошто у тој категорији заостају за Портландом 13-3). 11 дана. Коначан резултат на клупи био је 25-3 у корист Флајерса. Ди Марцо ДуннИ тхе Буфф Јохнсон И тхе Тилер Ницкел У другом полувремену једини су играли резервисти, који су их спојили за пет минута.

READ  Регрут број 1 ДЈ Вагнер бира Кентаки уместо Луисвила

5. Лавова 23 поена гурнула су га преко границе од 1.000 поена, што му је дало 1.020 поена за каријеру. Ово га ставља на 80. место Тар Хеелса који су прешли 1.000, и најбољи стрелац у колеџ кошарци. Луисвил има други највећи број чланова клуба са 1.000 поена, са 69. Лав је лако прешао циљ у првом полувремену, када је његових 16 поена у великој мери било разлог зашто су Тар Хеелс имали предност од 40-38 на паузи. Јанг је постигао или асистирао код 10 од 16 Каролининих голова из игре у првом полувремену, а хипер-умешани Лав је имао све три Каролинине украдене лопте у првом полувремену.

6. Тајлер Робертсон је био један од најважнијих делова напада Портланда на почетку сезоне, водећи тим у постизању погодака са 17,5 поена по утакмици. цури црна Усмерио је дефанзиву на Дан захвалности и био је веома ефикасан у првом полувремену, ограничивши Робертсона на само један покушај гола из игре. Бацач је био незнатно бољи у другом полувремену, погодивши четири од 11. Што је још важније, Каролина га је држала са линије слободних бацања, где је направио 24 покушаја у утакмици против Портланд Стејта раније у сезони.

7. КАРОЛИНА ЈЕ БИЛА ДОБАР ТИМ ЗА БЕСПЛАТНО ЖРЕБАЊЕ У ПРОШЛОЈ СЕЗОНИ ПЛУС, АЛИ ДОБРОТВОРНИ ТРАК ЈЕ БИЛА ПРОБЛЕМ У ЧЕТВРТАК. Тар Хеелс су промашили пет узастопних слободних бацања у кључној деоници крајем другог полувремена, помажући да Флајерси остану близу. Армандо Пацоте Коначно је прекинуо низ тако што је повукао други од два покушаја ван тајмаута. Каролина је завршила са скромних 13-22 из низа (59,1%).

READ  Цоцо Јоффе вс Мира Андреева - Да ли је ово будућност тениса?

8. Бацотових 11 поена и 13 скокова дабл-дабл изједначио је Антуна Џејмисона са 51 за његову каријеру у Каролини, други по реду за Тар Хеел свих времена. Били Канингем предводи ову категорију са 60.

9. ЛОКАЛНОМ ВРЕМЕНУ У 10:00 ТИП ТРЕБАЛО ЈЕ НЕКО ПРИЛАГОЂАВАЊЕ КОШАРКАШКЕ РУТИНЕ ТРУЕ ТАР ХЕЛ-а. Програм обично укључује оброк пре утакмице четири сата пре почетка утакмице, али доручак у шест ујутру није био баш привлачан студентима, па је измењен на седам ујутру. Запамтите, прошлогодишња утакмица Каролина против Бејлора на НЦАА турниру почела је у 11 сати. Дакле, штикле имају недавну историју са још ранијим почецима. Међутим, ово је био први почетак у историји програма.

10. Као што се и очекивало, било је много прослава везаних за Нике око догађаја. Сви тимови су присуствовали прослави у среду увече у кампусу Нике која је укључивала обилазак кампуса иза сцене и коментаре неких кључних кошаркашких личности, укључујући Роја Вилијамса.

11. Вилијамс је, наравно, такође био присутан у МОДА центру у четвртак. Ово је довело до сталне поворке трагача за сликама у пола сата пре утакмице. Живот полујавне личности никако није обичан. Замислите да направите десетине селфија са странцима пре 10 ујутру на Дан захвалности.

12. Каролина сада чека победника из Вилланова-Иова да види ко ће играти сутра у 14:30 ПТ (17:30 ЕТ). У оба случаја, последњи састанак неће бити пријатан. Последњи сусрет Каролине са Ајовом био је пораз 85-83 у последњој секунди на НЦАА турниру 2013. Њихова последња утакмица са Виллановом је била у утакмици НЦАА турнира 2016, и нећемо причати о томе.

READ  Хомофобија у Катару „из другог миленијума” - ДВ - 11.09.2022.

13. 17:30 Источно време почетка је напоран дан за атлетику Каролине. Тар Хеел Фоотбалл је, наравно, домаћин НЦ Стате-а у 15:30 источно, утакмица која ће се играти на свим редовним продајним местима Тар Хеел Спортс Нетворк-а. Кошаркашки пренос ТХСН-а биће доступан путем апликације Варсити, веб странице и апликације ГоХеелс, као и локално на 102,5 ФМ.