март 29, 2024

Немачка победила Новака Ђоковића у Србији;  Италија се пласирала у Дејвис куп

Немачка победила Новака Ђоковића у Србији; Италија се пласирала у Дејвис куп

Чак ни Новак Ђоковић Србија ће помоћи Немачкој да избегне пораз у групној фази финала Дејвис купа у суботу.

Ђоковић је помогао Србији да нерешено 1:1 Џон-Ленард ШтруфМушки играч број један на свету одмах се придружио Никола Козић Код близанаца. Али немачки пар Тим Пуетс И Кевин Кравитз Показао је више вештине у чврстој победи, 7-6, 3-6, 7-6, и освојио резолуцију и победу од 2-1.

Била је сјајна утакмица победити светски број 1“, рекао је немачки капитен Мицхаел Цолеман Рекао. „Пре него што смо поставили кравату, сви смо мислили да имамо добру шансу. Веровали смо у то и исплатило се.

Србија би још увек могла да се пласира у четвртфинале, а два од шест тимских победника иду на друго место. Али победом над Аустријом, која је већ победила Србију, Немачка ће моћи да заузме своје место као победник Групе Ф.

Немачка је преузела вођство када је у Инсбруку играла без навијача због вирусних ограничења аустријских власти Доминик Кофер Пао Филип Крајиновић 7-6, 6-4.

Ђоковић је победио Штруфа са 6-2, 6-4 у 50. мечу Дејвис купа Србије. После краће паузе вратио се тамо на дубл, који је трајао више од два сата.

„Мораћемо да сачекамо до сутра (ако будемо напредовали) да видимо“, рекао је српски капитен Виктор Троки Рекао. „Филип је имао тешку утакмицу, у дублу, шта да кажем после овог меча? Трећи (сет) пораз 7-6, имали смо доста шанси. Још увек сам поносан на свој тим. Није наш дан у последња. Још једна шанса, надам се да је доступна.“

READ  Навијачи и управа Звезде сагласни да не потписују уговоре са бившим играчима Партизана из Србије / Вести

Италија-Колумбија

Италија је постала први тим који је победио Колумбију, освојивши два бода из Групе Е и деливши са Сједињеним Државама у финалу осам.

Лоренцо Сонего Фт Николас Мајиа 6-7, 6-4, 6-2 и Јанницк је грешник Уследила је победа од 7-5, 6-0 Даниел Елахи ЦалланНа утакмицама у Торину.

Русија-Еквадор

Друго место Данијел Медведев Русија је помогла да победи Еквадор, успоставивши конфронтацију са Шпанијом и одлучивши који тим треба да буде победник.

Медведев није могао да победи Емилија Гомеза са 5-0 у сету 6-0, 6-2 и победио Русију са 2-0.

Желео сам да остане чист од првог поена меча до последњег поена и драго ми је што сам донео тај бод тиму“, рекао је шампион Ју-Ес опена.

Пето место Андреј Рубљов Нерешен резултат је почео победом од 6-3, 4-6, 6-1, теже него што се очекивало Роберто Куирос. Рубљов се вратио у помоћ Аслан Кардашијан Победа у дублу резултатом 6-4, 4-6, 6-4 Гонзало Есцобар И Диего Хидалцо.

Русија и бранилац титуле Шпанија имају бод у Групи А која се одржава у Мадриду. Они ће се у недељу састати у шпанској престоници у ишчекивању доброг сусрета.

Британија, Аустралија и Казахстан такође су у суботу добили своје односе.

Британија-Француска

Британија је победила Француску са 2-1 и победила у два сингл меча у Инсбруку. Даниел Еванс Био бољи Адријан Манарино 7-5, 6-4, док Камерон Нори Фт Артхур Риндеркнецк 6-2, 7-6.

Нори, који се налази на 12. месту, два пута је сломио Риндеркнекових десетак асева на свом сервису. Еванс је три пута ломио сервис Манарина.

READ  Веропулос улаже 15 милиона евра у српски хипермаркет

Придружио се Риндеркнецху Ницхолас Махоут Пораз би Француској донео поен за дубл за опоравак Јое Салисбури И Неил Скубски 6-1, 6-4.

Британија и Француска имају по један бод у Групи Ц. Британија већ има прилику да се пласира у четвртфинале након што је у недељу играла против Чешке, која је изгубила од Француске.

Казахстан-Шведска

Шведска је била на једну победу удаљена од пласмана у групу Б. Елиас Иемер Погодите девет асова да бисте погодили Микхаил Кукусхкин Мадриђани су у првом сингл мечу против Казахстана одиграли 6-3, 7-6.

Али брате Мицхаел Иемер Пао Алекандер Публиц Казахстан је поново освојио дубл у три сета.

Публиц је изгубио свој први сет, али је погодио 10 асова и победио са 3-6, 6-4, 6-0. Андреј Колубев И Александар Нетовисов Затим гурнути у страну Андре Цоренсон И Роберт Линдстеад 6-3, 6-3.

Казахстан би могао да се квалификује у своју шесту четвртину ако победи Канаду, која је већ изгубила од Шведске.

Аустралија-Угарска

Аустралија је блокирала излаз пошто је у Торину победила Мађарску са 2-1 и заузела прво место.

Мађарске Зсомбор Пирос Фт Џон Милман 4-6, 6-4, 6-3, али је Алекс де Минар изједначио Мортон Фусовик Преко три сата, 7-5, 2-6, 7-6.

Аустралијски пар Алек Болт И Јохн Беерс Затим Бајрос и Фабиан Мросон 6-3, 6-7, 6-3.

Аустралија, која је победила 28 пута, има један бод из два ремија у Групи Д. Хрватска има бод пре него што игра против Мађарске са нулом.

„Ово (за Де Минара) је рат на исцрпљивање“, капетане Леигхтон Хевитт Рекао. „Наши момци су имали контролу над мечом дублова, али у дублу се никад не зна. Али мислим да смо то заиста заслужили.