март 28, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Плеј оф 7 Стенли купа 2022. Субота: Оилерси се придружују Харикенсима, Лајтнинг са победама за прелазак у 2. коло

Две најлепше речи у спорту? Утакмица 7. Била је срећна за љубитеље хокеја, субота је била пуна узбуђења као Плеј-оф Стенли купа 2022 У првом колу су била три 7с меча истог дана.

Бостон и Каролина су отворили у суботу у ПНЦ Арени, а као и првих шест утакмица у серији, победили су домаћи тимови. Харикенси су победом над Бруинсима од 3-2 изборили улазнице за друго коло плеј-офа Стенли купа. Макс Дом је предњачио Каролини са три бода, укључујући два гола у другом полувремену. Харикенси су сада победили у шест узастопних утакмица у седмој утакмици, а затим ће играти против победника серије Ренџерс-Пингвинси, која ће се завршити у недељу у другој седмој утакмици.

Муња је сањала о Стенли купу са три жива и здрава тресета. Лево крило Николас Пол постигао је два гола за Болтсе у првом и другом полувремену – није лош начин да постигне прва два гола после почетка сезоне. Треће полувреме је било без голова, али је било доста узбуђења. Торонто је оставио празну мрежу око два минута пре краја меча, али је њихов покушај да се врати био неуспешан. Браиден Поинт није видео ниједну минутажу у последњем периоду због повреде доњег дела тела. И Мејпл Лифси су погодили 31 ударац на гол, али се мучио са голом због снажног учинка голмана Андреја Василевског. Морган Рајли постигао је једини гол у 13:25 минуту у другом полувремену.

„Ла Бамба“ се проширио звучницима док је Едмонтон био осујећен задивљујућим наступом голмана Лос Анђелеса Џонатана Квика, који је претходно имао 4-0 у седмој утакмици. После првог периода без голова, Оилерс је постигао 24 ударца у гол у другом сету од 20 минута. Њихов први гол постигао је Коди Сисе – његов први гол током постсезоне – у 13:15 другог полувремена уз асистенцију Конора Мекдејвида. Мекдејвид је наставио да погађа без помоћи у последњем периоду на 16:07. Кингси су покушали да се врате, али Мајк Смит је такође био тежак за продор и није дозволио много других шанси. Едмонтон је завршио вече са 41-29 ударцем на гол предности.

READ  Објашњење НХЛ лутрије: Како ће 4 пинг понг лоптице одредити будућност Цонора Бедарда