март 29, 2024

Поени Вориорс-Селтикси, понети: Стивен Кари, Голден Стејт се враћа у низ у низу са победом у 2. утакмици

Оно што су Голден Стејт Вориорси урадили против Бостон Селтикса у другој утакмици НБА финала у недељу увече била је дефиниција „одговора“. Након што су испустили прву утакмицу у низу пред својим навијачима захваљујући лошем учинку у четвртој четвртини, Вориорси су били свесни да морају брзо да се опораве, и управо су то урадили.

Утакмица је била веома тесна током прва 24 минута, али су у трећој четвртини Вориорси мало шутирали и озбиљно се распали. Голден Стејт је у тој четвртини победио Бостон са 35-14 и никада се нису осврнули. Отишли ​​су на обалу да би победили резултатом 107-88, изједначивши серију са нерешеним резултатом 1-1 у процесу.

Код Голден Стејта предњачио је Стивен Кари са 29 поена, шест скокова и четири асистенције, док је Џордан Пол додао 17 поена са клупе. Као тим, Вориорси су изнудили 18 преокрета у Бостону и постигли 33 поена из тих изгубљених лопти. Ово је био велики фактор у исходу.

Џејсон Тејтум престигао је Селтике са 28 поена и шест скокова, али његова производња није била довољна јер су само два друга играча Селтика постигла двоцифрен гол. Сада се серија сели у Бостон на утакмице 3 и 4. Ево најзанимљивијих догађаја из игре 2.

Окрутна љубавница регресија

Када је Бостон шутирао 21 од 45 иза лука у првој утакмици, Дрејмонд Грин је био мање импресиониран. „Постигли су 21 3с, Маркус Смарт, Ал Хорфорд и Дерек Вајт у комбинацији за 15,“ Грин Рекао је. „Ови момци су добри у пуцању, али су се окупили за….15 наспрам 23 ових момака? Ех. Били бисмо у реду.“

Испоставило се да је био у праву. Грин је провео добар део игре 1 повлачећи Хорфорда да би се фокусирао на асистенцију у одбрани, али је у другој утакмици поставио нови тон у првом поседу. Грин је тако снажно одиграо Хорфорда да је натерао лопту да скочи.

READ  Шепелевс куп 2022: САД против Чешке

Бостон је и даље одлично почео са 10 од 19 иза лука, али је завршио 3 од 14 у другом полувремену. Хорфорд и Смарт су заједно постигли 44 поена у првој утакмици. У другој утакмици постигли су само четири поена. У ствари, чак и када се узме у обзир губљење времена, Џејсон Тејтум и Џејлин Браун су и даље у стању да зброје више од половине поена Бостона (45 од 88). Играчи који су погодили Бостон у победи у првој утакмици су се охладили у другој утакмици.

Овде ће постојати средњи пут. Бостон је бољи од 3 од 14 са дубоких и гори од 10 од 19 јер сваки тим у историји НБА пада негде између та два екстрема. Али осим Вајта и понекад Гранта Вилијамса, Вориорси су били много агресивнији у потери за стрелцима из Бостона. У том смислу, Бостоново бројање три поена тешко да говори причу. Чињеница је да су Вориорси ухватили Селтиксе 12 покушаја мање (45 против 33) у другој утакмици. Због тога нису могли да дођу до 90 поена.

Почињемо да откривамо ко су заправо ови тимови

Турнири имају тенденцију да буду све мањи и мањи како квалификациона серија напредује, а вечерас је био одличан пример зашто. Селтикси би волели да могу да играју са четири велика момка. Роберт Вилијамс ИИИ игра болну улогу, а Ал Хорфорд је управо напунио 36 година. Све што Даниелле Тхеисс може да пружи било би веома цењено. Селтикси су постигли 12 поена у седам такмичарских минута колико су играли на овом мечу. У тренутку када је одлучио да покуша да игра маскирну игру против Стивена Карија, требало је да буде тренутак када је Име Удока одлучио да га избаци до краја серије.

Наметнута су му открића Стива Кера. Андре Игуодала је дисквалификован пре другог меча због инфекције колена. Ово му је омогућило да Гарију Пејтону ИИ, који је био ДНП-ЦД у првој утакмици, да веома корисних 25 минута. Није случајно, Селтикси су направили 18 окрета у утакмици 2, пет пута више него у првој утакмици. Статистички, ово је био прилично предвидљив развој догађаја. Вориорси су остварили 3,3 више изгубљених лопти на 100 поседа током Пејтонових минута регуларне сезоне него када су играли без њега. Случајно, ово је тачна разлика између победа и пораза Бостона у плеј-офу. Вориорси су постигли 33 трансформације у другој утакмици, што је 18 поена више у односу на Селтиксе. Добили су меч са 19 поена разлике.

READ  Дивљи Џоел Ериксон ик из недеље у недељу са повредом доњег дела тела

Проблем са Пејтоновим продуженим минутама је тај што Бостон нема много интереса за патролирање океаном. Пејтон то компензује на друге начине. Он је сјајан разбијач и нуклеарни спортиста, али Голден Стејт и даље треба да убаци размак на друге начине, посебно имајући у виду Гринова ограничења као стрелца, па покушајте са Немањом Бјелицом, чије дефанзивне слабости су изгледа увелико преувеличане. Издржао је против Луке Дончића у прошлом колу и добро је прошао против Бостона у другој утакмици.

Пошто има тенденцију да иде у финале, после два меча један против другог, Вориорси и Селтикси сада изгледа имају прилично добру идеју о томе који играчи могу да преживе у серији, а који не. Чини се да је Бостон доспео на осмо место: Тејтум, Браун, Смарт, Хорфорд, Вајт, Причард и два Вилијамса. Голден Стејт има осам сопствених пројеката: Кери, Грин, Пејтон, Клај Томпсон, Ендру Вигинс, Кевин Луни, Ото Портер млађи и Џордан Пол. Бјелица је вечерас направио убедљив случај за слот број 9. Игуодалин рекорд би му могао дати предност. Али изгледа да су дани Голден Стејта кажњавања Теса прошли. У будућности ћемо вероватно видети само најбоље играче које ови тимови нуде.

Др. Јекилл и Мр. Тхомпсон

Клаи Тхомпсон је шутирао 4 од 19 из терена у утакмици 2. Ово је тешка ноћ, али не и необично лоша. Томпсон је погодио мање од 40 одсто са терена у 15 од 32 утакмице регуларне сезоне. Он убацује смрад или два у сваку серију у овој постсезони, па чак и када се основе за целу игру чине пристојним, често ће морати да спасава јадно прво полувреме бољим другим полувремем.

READ  Дриббле Хандофф: Пошто се Кентаки до сада бори, како ће Вилдцатс завршити регуларну сезону?

То не значи да је Томпсон нека врста железничке олупине. Висине су биле велике као и увек. Његов ударац са 32 поена за затварање Маверикса био је класичан Цлаи. И даље у просеку постиже око 20 поена по утакмици у постсезони. Али Вориорсима је очајнички потребан доследан други стрелац. Џордан Пол још није био ту и имао је муке у првој утакмици. Ендру Вигинс је споро кренуо у финале. У овом тренутку, Цурри генерише скоро све о Аттацк-у за Голден Стејт. Томпсон баш и није баш превише искоришћен за држање лопте, али напад тече много лакше када Вориорси могу да рачунају на њега да ће правити отворене ударце и генерисати неке од својих сопствених вири унутар лука.

Није могао да се супротстави сјајној одбрани Бостона у финалу, а до сада је у овој серији имао само 30,3 одсто пуцања са терена. Вориорси су се можда довољно добро бранили да се вечерас одбију од Бостона, али неће добити још три меча са таквим ударцем Томпсона. Њихове наде за шампионат зависе од тога да се његова најбоља верзија појављује чешће него најгора, али на бази из ноћи у ноћ, Вориорси изгледа не знају коју ће верзију добити.