април 20, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Португал је победио Србију и пласирао се у плеј-оф за Светско првенство

Ударац Александра Митровића главом у последњем минуту избацио је Катар из аутоматских квалификација Србије за 2022. годину пошто су победили Португал са 2-1 и послали домаћине у плеј-оф.

Нападач Улхама Митровић напустио је клупу, погодивши центаршут Душана Дадића иза леђа Србије и заузео прво место у Групи А.

Португал је одлично почео када им је Ренато Санчез у раном водству побегао, али је Додик изједначио непосредно пре полувремена, а Митровићев ударац главом је то освојио у задњим тренуцима.

Касним голом Алвара Морате победили су Шведску са 1-0 у Севиљи, остављајући Шпанију касно да се пласира у финале 12. Светског првенства.

Луису Енрикеу је био потребан један бод да заврши на врху Групе Б, док је Шведској била потребна победа да скочи до њих и прође у плеј-оф.

Хрватска, која је завршила на другом месту на Светском првенству 2018, заузела је још једно место у још једном окршају победника који преузима све после победе Федора Гудрјаша над Русијом 1-0 у финалу следеће године.

Русија би била на челу Групе Х да је задржала бод, али је у 81. минуту Кудрјашов пребацио центаршут у сопствену мрежу и избацио Хрватску са првог места са 23 бода, један испред Русије у плеј-офу.

Република Ирска је победила са 3:0 у Луксембургу, завршивши на трећем месту у Групи А и продужила низ без пораза на пет мечева.

Луксембург није био закључан у вођству од 0-0 у другом полувремену све док Република није завршила снажно головима Шејна Дафија, Сидосија Окбина и Калума Робинсона.

Близу

Република Ирска победила у Луксембургу (Џон Волтон / ПА)

Немачка, која је забележила пласман у Катар са две утакмице до краја, победила је Јерменију са 4-1 у Јеревану и продужила низ победа на седам мечева под вођством главног тренера Хансија Флика.

Дубл играча средине терена Манчестер ситија Илкеа Гундогана, укључујући једанаестерац у првом полувремену и голови Кеја Хауардса и Џонаса Хофмана, обезбедили су могућих 30 до 27 поена Немачкој у Групи Ј.

Са победом од 3-1 на домаћем терену над Исландом, Северна Македонија је завршила на другом месту иза Немачке у плеј-офу, са једним бодом више од Румуније.

Бивши дефанзивац Лидса Ејјан Алиоски довео је Македонце у рано вођство, док је Џон Дагер изједначио почетком другог полувремена, али је Ељиф Елмас ‘Исак Бергман погодио са обе стране Јоханесовог излаза.

Румунија је победила Лихтенштајн са 2:0, уз помоћ голова Дениса Мана и Никозара Банкоа, са једним бодом заостатка за Северном Македонијом на трећем месту.

Словачка је завршила на трећем месту у Групи Х иза Русије, победивши на Малти са 6-0, избацивши два играча.

Везиста Келна Анџеј Дуда постигао је хет-трик, а Алберт Руснак дуплирао, док је за Словачку погодио и дефанзивац Вернон де Марко, који је за 40 минута играо са деветоро играча.

Везисти Малте Рајан Комензули и Теди Дума искључени су због два прекршаја жутих картона у пет минута другог полувремена.

Словенија је завршила на четвртом месту у ремију са Словачком, победивши Кипар са 2-1 у Љубљани и 1-1 са Косовом у Атини, док је Грчка била трећа у Групи Б.