април 19, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

САД су победиле Србију у утакмици за златну медаљу против Бразила – НБЦ Цоннецтицут

Подударна статистика

У реваншу полуфинала 2016. године Сједињене Америчке Државе су изгубиле од Србије победивши сребрне са 3: 0 за пласман у меч за златну медаљу.

Рецепт за успех је комбинација услуга убица и модула занимања. Анние Труце Американци су забележили три од укупно шест асова, а јака одбрамбена игра угасила је преосталу искру српског меча.

Амерички тим је доминирао почетком 1. сета напредујући до вођства 22-13, али Американци су имали проблема са затварањем. Србија се борила да сачува четири сета, али устанак није био довољан да се превазиђе дефицит. Американци су рекли да је први сет био 25-19.

Такође видети: Одбојка 101: Из Рија

Фолуке Акинрадево குணடரசன И Мицхаел Партсх-Хоцклеи Све игре су биле нето, али посебно када су се затвориле у другом и трећем сету Дијана Бошковић. Већи део меча српска звезда била је покретачка снага напада његовог тима, али тим САД је смањио своју продуктивност да се носи са такмичаром који је послат на меч за бронзану медаљу у Рију. Није значајно из састава Србије Франкие Михајловић, Био је истакнути извођач у полуфиналу 2016., али је био на клупи током целе утакмице.

Акуинадо Гундерссон је у последњем сету другог сета донео Сједињеним Државама победу од 25-15 и 2-0. У сету 3, примирје је поставило ас, а Американци су завршили замах победом од 25-23.

Након утакмице, цео тим је учествовао у интервјуу, а Труце је објаснио важност да се играчи држе заједно.

„Као и цео овај меч, имамо 12 јаких играча“, рекао је он. „Имамо дубину, све то користимо. Сваки нам је потребан, а то је за нас највећа снага.“

READ  Србија нема 'План Б' у вези са ЕУ - ЕУРАЦТИВ.цом

Такође видети: Срећни амерички тим реагује на напредовање у утакмици за златну медаљу

Бразил је у финалу савладао Кореју

Америчке ривалке Бразил ће у недељном финалу освојити своју трећу женску титулу у одбојци.

Бразил, на другом месту, победио је Јужну Кореју у правим сетовима у првом колу, поново победивши Кореју, 25-16 25-16 25-16, за 82 минута. Победио Фернанда Родригуез Бразил води са 17 бодова.