април 19, 2024

Србијански фаворити Евробаскета 2022. елиминисани су у шеснаестини финала

Анкара

Италија је у недељу победила фаворита ФИБА Евробаскета 2022. Србију резултатом 94-86 у 16 ​​финала.

Србија је водила 68-66 у првим минутима четврте четвртине. Али Италија је стигла до 69-68 након што је шпиц Марко Спизу погодио тројку.

Италија се никада није осврнула.

Италијански нападач Ахил Полонара постигао је двоцифрен заостатак тројком, 82-70 за пет минута и 34 секунде.

Италија није дозволила Србији да задржи утакмицу до краја времена и победила је у окршају 94-86 у берлинској Мерцедес-Бенз арени.

Италија је изједначила резултат са 22 поена Спизуа, 21 нападача Никола Мелија и 19 другог нападача Симонеа Фонтекија.

Поланара је додао 16 поена за Италију.

Српска суперзвезда Никола Јокић постигао је рекордних 32 поена. Јокић је уграбио и 13 скокова и забележио дабл-дабл.

За Србију је бек Василије Мицић постигао 16, а његов саиграч Никола Калинић 12 поена.

Завршен је пут Србије у еврокошу.

Италија ће у среду у четвртфиналу играти против Француске. Финска је победила Хрватску уз кључну асистенцију Марканена

Финска звезда Лаури Марканен, коју је у септембру потписао Јута Џез, предводио је своју земљу до четвртфинала Евробаскета, а 25-годишњак је против Хрватске постигао 43 поена, у утакмици коју је Финска добила са 94-86.

Марканен је управо промашио дабл-дабл пошто је зграбио девет скокова.

Још један фински играч, Сасу Салин, постигао је 17 поена.

Едан Мекшуни додао је 16 поена за Финску.

Хрватски шутер Бојан Богдановић постигао је 23 поена против Финске.

За Хрватску је Јален Смит постигао 17 поена.

Хрватски нападач Дарио Шарић постигао је 12 поена и ухватио девет скокова.

READ  Хрватска је у финалу у Рију победила Србију са 14-12

Финска игра са Шпанијом у уторак.

Раније у недељу, Пољска је победила Украјину са 94-86 и пласирала се у четвртфинале у среду против Словеније Луке Дончића.

Грчка сада игра против Чешке у 16 ​​финала.

Победник ове утакмице играће против Немачке у нокаут фази.

Интернет страница Анадолу Агенци садржи само дио вијести достављених претплатницима АА Невс Броадцастинг Систем (ХАС) и у скраћеном је облику. Контактирајте нас за опције претплате.