април 26, 2024

Србија ће бити прави потез за ирске спортисте

Ове недеље сам се подсетио да је прошло 25 година од када сам освојио сребрну медаљу на Светском првенству у дворани у Паризу.

Изгледа да нема пуно слика, а када сам тражио, успео сам да нађем наслов „Разочаравајућа сребрна медаља“, у трчању на 3.000 метара Габриела Сабо је ушла у мене за мање од пола секунде и победила .

Године 1997. јеловник је био толико велики да није могао ни да прослави светску сребрну медаљу. Били смо тим од осам ирских спортиста и све што смо добили била је разочаравајућа сребрна медаља. Не знам ни где је и како је сада.

Тада су очекивања можда била другачија. Кад се сетим, на прво светско првенство у дворани у Индијанаполису 1987. Ирска је послала пуну мушку екипу од четири, а Ирска је бриљирала са три медаље на два такмичења, укључујући две златне. Саливен на 1.500 метара и Френк О’Мара на 3.000 метара, а Пол Донован су освојили сребрну медаљу у тој трци, завршио је трећи на последњих 100 метара.

Од 85 земаља учесница, Ирска је завршила на четвртом месту у збиру медаља, иза бившег Совјетског Савеза, затим Сједињених Држава и Источне Немачке. Четврти члан тима Иман Коклан могао је да освоји још једну медаљу да није подбацио у трци на 1.500 метара. Кохлир се заправо опоравио, али је погрешно проценио своју одлуку и није успео да се квалификује када је Немац Дитер Бауман последњи пут упао у заседу.

Освајач златне медаље у Цоцхлеар-у освојио је 52 миље у дворани, или 1.500 метара, још од студентских дана у Виљанови, а пре неколико недеља је освојио седму Скајмејкер миљу у Индијанаполису за 3: 55,91.

READ  Српски нападач Александар Митровић стигао је у Даблин са великим самопоуздањем

Био је то мој први прави тренутак који је отворио очи у атлетици, а гледање ирских спортиста како побеђују у тркама на светској сцени имало је огроман утицај. Три месеца касније видео сам себе у истом ирском тиму који је имао Маркуса, Френка и Пола на Европском купу у Португалу.