април 23, 2024

Трећа утакмица финала НБА: повреда Стива Карија 116-100 Голден Стејт Вориорси пораз од Бостон Селтикса

То је уједно био и последњи пут да је предводио Вориорсе пошто су их Селтикси победили са 116-100, који су на утакмици остварили резултат 2-1. Финале НБА лиге Најбоља серија од седам.

Лоша ноћ постала је још гора за Голден Стејт када је Кари пао на земљу у борби за изгубљену лопту са Бостонским Ал Хорфордом, који се откотрљао на Карију ногу четири минута од краја утакмице.

Упркос болу на земљи, чаролија Вориорса је наставила да игра пре него што су напустили терен два минута касније.

„Потребан нам је ако желимо да победимо у овој ствари“, рекао је Клаи Тхомпсон, Керијев колега, Спласх Бротхер. Знам да ће Стив учинити све што је у његовој моћи да игра. Заиста се надам да је добро јер је он наш идентитет, а без њега ће бити веома тешко.

Кари се показао као једини играч у Вориорсима способан да изазове чврсту одбрану Селтикса која је показала своју супериорност у последње време, пошто је Голден Стејт постигао 11 поена у четвртој четвртини.

Он је био најбољи стрелац у среду са 31 поеном, а Голден Стејт ће очајнички желети да се опорави на време за четврту утакмицу.

„Очигледно је да ме боли, али бићу добро“, рекао је Кари новинарима после меча. „Видите како се осећам сутра и спремите се за петак.

„Не осећам се као да ћу пропустити меч. Искористићу наредних 48 сати да се припремим.“

Бостон је трчао за рано вођство уз помоћ две тројке Џејлин Браун—која је предводила Селтиксе са 27 поена, девет скокова и пет асистенција—у првој четвртини. Предност Бостона се проширила на 15 поена, а Селтикси су водили 33-22 у другој четвртини.

READ  НФЛ недеља 11: 49ерс добија 'А+' за победу у понедељак, Џајантси добија 'Д' за ружан пораз од Лавова

Вориорси су шутирали 8 од 23 на почетку, док је њихова одбрана признала више грешака, укључујући три позвана Карија у првом полувремену.

Али, као што је то често био случај ове сезоне, Голден Стејт се прегруписао у трећој четвртини и наставио до 14-3, довољно да избрише вођство Селтикса.

У утакмици 2, поентирање у трећој четвртини било је довољно да обезбеди победу Дабса, али овог пута Селтикси су пронашли начин да узврате.

Осећао сам се као да је наш тим био добро припремљен у тим тренуцима, рекао је Хорфорд новинарима после меча. „Знате, раније у току године, то је могло брзо отићи на југ.

„Али остали смо са тим и закључали га и нисмо паничарили и само смо наставили да играмо.

Браун је постигао 27 поена за Селтике.

Бостон је промашио резултатом 11-6, вратио вођство на четврто место и више никада не заостаје.

Џејсон Тејтум, Маркус Смарт и Браун дали су више од 20 поена, пет скокова и пет асистенција и постали први трио његових саиграча који су то постигли у финалној утакмици НБА лиге од тројке Меџика Џонсона из Лос Анђелес Лејкерса, Карема Абдул-Џабар и Мајкл Купер 1984. – серија Селтикси случајно је завршила победом у седам утакмица.

Да ли ће ово НБА финале бити ехо резултата из 1984? Одговоре ће дати четврта утакмица, заказана за петак.