април 19, 2024

У утакмици Турска-Србија, Алберан Сенгун против Николе Јокића

Снажан напад НБА МВП Николе Јокића довео је Србију до победе над Турском резултатом 79-72 (Бок сцоре), у недељу у европским квалификацијама за Светско првенство у кошарци 2023.

Али са вишегодишњим Ол-стар центром Денвер Нагетса као хеадлинером, Турска се опоравила од раног дефицита и учинила утакмицу конкурентнијом захваљујући сличном елитном наступу младог центра Хјустон Рокетса Алберана Сенгуна.

Сенгун је за 34 минута постигао 17 поена, 13 скокова и 2 блокада, а са линије слободних бацања је шутирао 8 од 9 (88,9%). Турска је имала +3 као тим у 20-годишњаку од преко 34 минута игре и -10 у скоро шест минута колико је остао без игре.

Сенгкунова велика партија ипак није била довољна за победу, захваљујући још једном импресивном Јокићевом наступу. Велики српски велики човек постигао је 25 поена за 25 минута у шуту 10 од 16 (62,5%), а ухватио је 10 скокова и одвео свој тим до победе.