април 26, 2024

Ђоковићев шок Србије за Немачку, Медведев је одвео руске играче до победе.

Пошто је Србија претрпела шокантан пораз од Немачке у финалу Дејвис купа, Новак Ђоковић и Никола Кашик су драматично изгубили одлучујући за дубл, док је Данијел Медведев помогао Руском тениском савезу да победи у раној победи.

Ђоковић, број један на свету, победио је Србију у другој групној фази, победивши Џона-Ленарда Штруфа после пораза од Филипа Крајиновића Доминика Кобија.

Али 20-струки гренд слем шампион у појединачној конкуренцији Казик је изгубио са 7-6 (7/5), 3-6, 7-6 (7/5) од Кевина Кравица и Тима Пуетса. Трећа меч лопта у Инзбруку.

Утакмице се у Аустрији играју иза затворених врата због нових ограничења вируса корона у земљи.

Немачка ће се пласирати у четвртфинале из Групе Ф ако у недељу победи Аустрију, која ће чекати да се Србија пласира у једног од прва два другопласирана.

Помагање Дејвису да освоји Дејвис куп по први пут од 2010. дотакло је сјајну сезону јер је Ђоковић пропустио само календарску гренд слем серију са Медведевим поразом у финалу УС Опена.

Међу фаворитима за титулу били су и Руси, који су своју кампању одлично почели победом над Еквадором од 3:0.

Пети тенисер света Андреј Рубљов победио је другог носиоца Роберта Герера (291) и победио у другом сету са 6-3, 4-6, 6-1 у Мадриду.

У року од сат времена, Медведев је победио Емилија Гомеза са 6-0, 6-2 и обезбедио изједначење.

Када је Гомез коначно ушао у игру у осмој утакмици, добио је велико узбуђење од публике.

Био сам спреман за то“, рекао је светски број два. „Желео сам да остане чист од првог поена до последњег поена.

READ  Телеком Србија је у партнерству са Водафоном

„Веома сам срећан што сам донео бод тиму.

Руплев и полуфиналиста Аустралијан опена Аслан Кардашијан победили су овај двојац резултатом 6-4, 4-6, 6-4 у сет мечу против Гонзала Ескобара и Дијега Идалга.

Италија је постала први тим који се пласирао у осмину финала у знак подршке победи над Сједињеним Државама, победивши Колумбију и заузевши прво место у Групи Е.

Лоренцо Сонеко је савладао Николаса Мехију са 6-7 (5/7), 6-4, 6-2 у сету, док је Јанић Синер савладао Данијела Елахија са 7-5, 6-0.

– Британија побеђује Француску –

Раније је британски број један Камерон Нори остварио другу победу у синглу над Француском, победивши Британца Артура Риндеркнека са 6-2, 7-6 (10/8) у првом мечу.

Нори, 12. на свету, изгубио је 4-1 у тај-брејку и опоравио се пре него што је стигао до меч лопте од 6-5.

Риндеркнек, који је био на 71. месту, је спасао, али је Нори измакао две сет лопте пре него што је узео гуму у својој другој меч лопти.

„За мене је повратак у тим који игра за моју земљу невероватан“, рекао је Нори, који је играо у свом трећем мечу у Дејвис купу.

„Чини ми задовољство да се поново докажем и наставим да играм на великим турнирима под притиском.

Махмуд је помогао да се одрже слабе наде да ће добити једно од два најбоља места за другопласиране, победивши Риндеркнеха, Џоа Солзберија и Нила Скубског са 6-1, 6-4.

Претходно је Дон Еванс одлично почео Британију победивши Адријана Манарина са 7-5, 6-4 у сету.

– Козаци захтевају почетни успех –

READ  Прикупљање података о једнакости, развој политика и смерница међу колегама: организације за равноправност широм Јужне/Источне Европе имају нове алате за борбу против говора мржње.

Након што је победио Шведску са 2-1, Казахстан ће бити изненађен пласманом у четвртфинале ако у недељу победи много слабију репрезентацију Канаде.

Шведски сингл у дублу браћа Елиас и Мајкл Јемер победили су у другој утакмици заредом пошто су у првој утакмици победили Канаду са 3-0.

Елијас је савладао Михаила Кукушкина са 6-3, 7-6 (7/4) у узастопним сетовима.

Млађи брат Мајкл је изгледао добро у поставци и освојио је друго место са 4-4 против талентованог, али непредвидивог Александра Публика.

Међутим, светски број 36, инспирисао је себе да се окрене у наредних шест гемова и створи сјајан тенис да ухвати гуму.

Казахстан је завршио победу победом од 6-3, 6-3 над Андрејем Колубевим и Александром Нетовисовим, паром Андреја Горенсона и Роберта Линдштеда.

Аустралија је испала упркос победи од 2-1 над Мађарском.