март 29, 2024

Џими Батлер води Мајами Хит у финалу Источне конференције

Филаделфија — Мајами Хит иду у финале Источне конференције по други пут у три године након што су у четвртак увече у шестој утакмици другог кола затворили Филаделфија 76ерсе 99-90.

Као што је било током целе серије, тако је и било Јимми Бутлер Ко је предњачио када је његовом тиму био најпотребнији. Пошто је постигао само 3-10 поена у првом полувремену, Батлер је успео да се котрља у трећој четвртини, постигавши 14 од своја 32 поена док је превео свој тим преко циљне линије.

Мак Страусс Он је другу утакмицу заредом покупио офанзивну застој, сакупивши 16 од 20 поена у првом полувремену док је дао тон Хеат тиму који је дошао уверен да ће елиминисати шутеве након што је повео 14-за-65 са мало више. лук током пораза у утакмицама 3 и 4 у Филаделфији.

Јоел ЕмбиидЊихове повреде биле су главни наслови приче, како унутар тако и током серије. Али Батлеров укупни учинак је постао истакнут у последњих недељу и по дана док се Ембиид, који је такође имао повреду лигамента палца, као и фрактуру орбите, борио да пружи исту врсту МВП перформанси у истом калибру. То је одредило његову регуларну сезону.

После нестабилне 1 утакмице у којој је само са терена имао 5 за 16, Батлер је пронашао свој ритам и приближио своју игру нивоу који је постигао током плеј-офа 2020. Батлер је заједно имао 73 поена у 3. и 4. утакмици и сакупио 23 поена, девет скокова и шест асистенција током одлучујуће победе у петој утакмици у уторак увече.

После пете утакмице, Батлер је рекао: „Више од свега, моји саиграчи, моји тренери и цела ова организација заиста верују у играча какав јесам“, објашњавајући зашто је више пута побољшавао своју игру током своје три године у Мајамију. „Играч какав сам постао током година. Па су ме пустили да будем овде.

READ  Финале Аустралијан опена 2024. за мушкарце: Јаник Синер победио Даниила Медведева у финалу Мелбурна

„Пустили су ме да тренирам без много речи. Добар, лош, равнодушан, само љуљају са мном. Мислим да је то најбољи осећај који имам, посебно сада у плеј-офу. И мислим да је зато тренер Пат [Riley] Доведите ме овде и ту смо где јесмо.“

Сада Тхе Хеат чека победника серије Милваукее Буцкс-Бостон Селтицс. Бакси имају вођство од 3-2 у серији. Шеста утакмица те серије игра се у петак увече у Милвокију.

Утакмица Бакс-Хит обележиће трећу узастопну сезону у којој се два тима састају у плеј-офу. Хит је победио Баксе у полуфиналу Источне конференције 2020. пре него што су Бакси убацили Хит у четвртфинале Источне конференције 2021.