март 28, 2024

Џорџија булдози су савладали Хорнед Фрогс из Тексашког хришћанског универзитета са 65-7 и освојили друго узастопно национално првенство у плеј-офу у колеџ фудбалу

ЦНН

број 1 Георгиа Буллдогс Постигао је гол у првих шест и доминирао на 3. месту Тексашког хришћанског универзитета са 65-7 и победио у својој другој узастопној утакмици на плеј-оф турниру за колеџ фудбал који је одржан у понедељак увече у Инглвуду у Калифорнији.

у убедљивој победи, Хеисман Тропхи– Квотербек Стетсон Бенет је прошао за четири тачдауна и трчао за још два да би предводио Булдоге (15-0), који су постали први тим који је узастопно освојио националне титуле од Алабаме 2011. и 2012. године.

Бенет је завршио 18 од 25 са додавањем од 304 јарде у свом последњем универзитетском такмичењу. Он је у четвртој четвртини напустио игру са 13:25.

Бенет је за ЕСПН, који је емитовао утакмицу за титулу, рекао да се само трудио да не заплаче.

„Јебени светски хероји“, рекао је, борећи се да пронађе речи којима би резоновао своја осећања. „Не знам. Само покушавам да видим свакога последњи пут и, знате, све загрлим.“

Бенет је освојио своју другу награду за МВП турнира у офанзиви, а његових шест тачдауна изједначио је рекорд ере турнирских утакмица који је поставио Џо Бароу са Државним универзитетом Луизијане 2020.

Грузија је на полувремену повела резултатом 38-7, постигавши последњих 28 поена пре паузе после Макса Дугана из ТЦУ-а, Другопласирани Хеисман ТропхиЖурили су на тачдаун који је постигао резултат од 10-7 са 5:45 до краја прве четвртине.

Булдози су доминирали игром и сатом у полувремену, поседујући лопту скоро 19 од првих 30 минута и надмашивши Хорнед Фрогс (13-2) 354 јарде за само 121.

READ  Сведоци су известили о пуцњави испред средњошколског фудбалског меча у Фениксу

Прекршај се наставио у другом полувремену све док тренер Грузије Кирби Смарт није ефикасно избацио псе и почео да користи више играча другог тима у четвртој четвртини. До тада је било 52-7.

„Желели смо да се наша деца играју без страха“, рекао је Смарт за ЕСПН. Смарт је рекао да је својим играчима рекао да су као најбоље рангирани тим у земљи већи део године били ловци, али да ће у овој утакмици бити хватачи. Имали су само последњу прилику за то.

„А вечерас смо ловили“, рекао је.

Булдози су први тим који је освојио узастопне титуле откако је дебитовао колеџ фудбал плеј-оф 2014.

„Имали су вољу да раде. Нису слушали шта сви говоре о њима“, рекао је Смарт, позивајући се на предсезонску националну анкету да је Грузија била број 3 и Анкета спортских писаца За тимове у Југоисточној конференцији. „И сви сумњају да почињу годину, а тај чип на рамену је био довољно велик да створи предност нашем тиму.

Ладд МцЦонкеи из Џорџије, други вајд хватач, имао је два тачдаун хватања, укључујући широко отворен пријем од 37 јарди који је Булдогима донео првих шест од 55 узастопних поена.

Тржни бек Брук Пауерс, главни национални играч године, имао је један тачдаун на својих седам пријема и 152 јарда за пријем.

„Дефинитивно нисмо одиграли најбоље што можемо. Морате одати признање Џорџији“, рекао је главни тренер ТЦУ-а Сони Дајкс на конференцији за новинаре после утакмице. „Ови момци су изашли и одиграли изузетно добро.“

Дајкс је рекао да је и даље веома поносан на свој тим и рекао да ће научити из овог пораза.

READ  О'Нил Круз је подвргнут операцији сломљеног скочног зглоба

„Следећи пут када будемо на овом атсга еликеу, боље ћемо се носити са тим“, рекао је он.

Победничка разлика од 58 поена била је највећа од када је колеџ фудбал одржао званичну првенствену утакмицу у сезони 1998. године, а Грузија је са 65 поена била највише постигнута на првенственој утакмици.

председник Џо Бајден Он је твитовао своје честитке Булдогима након њихове победе: „Знање о слави, Универзитет у Џорџији. Честитамо Давгс-има на тешком такмичењу националног шампионата – и ТЦУФоотбаллу што је победио квоте целе сезоне.