мај 5, 2024

Лајтнинг против Ренџерса, резултат у утакмици 5: Михаил Сергачев и Ондреј Палат обезбеђују Тампа Беј масивну победу у Њујорку

У одбрамбеној борби, Тампа Беј Лајтнинг је примио гол од крила Ондреја Палата са нешто мање од два минута преостала да би их довео до победе од 3-1 над Њујорк Ренџерсима у петој утакмици финала Источне конференције. Лајтнинг сада има предност од 3-2 у серији упркос томе што је испао у прве две утакмице серије.

Био је то уједно и трећи меч заредом који је постигао Балат

Са 1:50 до краја, дефанзивац Лигхтнинга Михаил Сергачов је шутирао са плаве линије која је пробила низ саобраћајница испред и савладао голмана Ренџерса Игора Шестеркина. Док је гол првобитно био за Сергачова, Палат је добио део пака на путу до мреже и био је заслужан за исход.

У протекле три утакмице, Балат је постигао три гола и две асистенције, укључујући учинак од три бода у победи у четвртој утакмици у уторак.

После првог периода без голова, Ренџерс је отворио гол, захваљујући дефанзивцу Рајана Линдгрена. Линдгрен је погодио са табле и преврнуо лопту преко блокера Андреја Василевског. Муњевит одбрамбени играч Зак Богосијан је покушавао да очисти простор, али Линдгрен је успео да притисне игру и постигне гол кроз гужву и доведе Ренџерс у вођство од 1-0 средином другог полувремена.

Линдгрену је то био други гол у постсезони и први у финалу Источне конференције. Одбрамбени играч Ренџерса је последњи пут постигао гол у 5. утакмици првог кола тима против Питсбург Пингвинса.

Сергејчев, који је био невероватно енергичан током пете утакмице, постигао је изједначење и одржао утакмицу 1-1 при 17:34 у другом полувремену. Одбрамбени играч Лајтнинг је испалио један кроз ноге нападачу Ренџерса Кевину Рунију и некако прошао Шестеркинов пак у другом непарном резултату вечери.

READ  Свој случај дискриминације против НФЛ тренера Брајана Флореса поднео је суду

Пре пете утакмице, Сергејчев је имао само четири асистенције током целе постсезоне. Ветерански дефанзивац завршио је кључни меч у четвртак голом и асистенцијом.

Сада ће Лајтнинг имати прилику да се пласира у финале Стенли купа трећу узастопну сезону на леду у свом дому у 6. утакмици, која се игра у суботу. Тампа Беј држи рекорд свих времена са 8-2 када је водио са 3-2 у серији од седам најбољих. Поред тога, покушавају да избришу мањак серије 0-2 у финалу конференције по други пут у историји франшизе.