мај 4, 2024

Аустралија 1-0 Република Ирска (20. јул 2023.) Анализа утакмице

Домаћини из Аустралије су у почетку функционисали у одсуству повређеног капитена Сема Кера, али им је пенал у другом полувремену донео Стив Кетли да добро почну на Светском првенству за жене победом од 1-0 над Ирском у Групи Б у четвртак.

Вијест да је нападач Керр искључен због повреде поткољенице запрепастила је рекордну публику од 75.784 када се ушуљао на стадион Аустралије, али је Кетли узео траку и постигао одлучујући гол у 52. минуту.

– Стреам на ЕСПН+: ЛаЛига, Бундеслига, више (САД)

– Распоред Светског купа за жене

Навијана од стране бурне групе земљака, Ирска је својом упорном одбраном отежавала живот Аустралијанцима и била близу изједначења током периода сталног притиска крајем другог полувремена.

„Невероватно је победити“, рекао је Кетли новинарима. „Мислим да је ово најдужи припремни период за меч у мом животу“.

„Изгубивши играчицу као што је Сем, вероватно најбољу играчицу на свету, а она је такав лик, очигледно смо се осећали тужно. Морали смо да искористимо њен дух… да нам помогне да идемо напред. Она је тако важна, она је наш духовни вођа.“

Након минута ћутања за жртве шута у Окланду јутрос, утакмица је почела како се и очекивало, а Ирска је добила доста тела иза лопте, а Аустралија је имала изазов да покуша да је сруши.

Матилдаси су успели да искористе своју брзину на боковима да стигну иза одбране Ирске, али су зелени дресови успели да се изборе са каснијим додавањима у шеснаестерац.

Изгледало је да ће домаћини највероватније постићи погодак из сет, а крило Хејли Рашо је први покушај на голу из корнера постигла у 28. минуту да би ударила гол главом.

READ  Вил Вејд је отпуштен са места мушког кошаркашког тренера ЛСУ након оптужби за пет прекршаја НЦАА нивоа 1

Други ударац на гол уследио је непосредно пре полувремена, али је Катрини Гори ударац из даљине Кортни Броснан лако убацила у гол Ирске.