мај 6, 2024

Бек Клиперса Расел Вестбрук је на неодређено време пошто је сломио леву шаку у победи над Визардсима

Расел Вестбрук ће сада бити одсутан на неодређено време.

Ветеран Лос Анђелес Клиперса сломио је леву руку у петак увече током њихове победе од 140-115 над Вашингтон Визардсима у Црипто.цом Арени, потврдио је тим. Детаљи сломљене руке још нису познати. Нејасно је да ли ће му бити потребна операција, или ће моћи да се врати у било ком тренутку ове сезоне.

Чинило се да је Вестбрук повредио леву руку почетком друге четвртине док је покушавао да дохвати с леђа и избаци лопту из руку чувару Визардса Џордану Пулу док је био у одбрани. Вестбрук је после тога брзо испружио леву руку, очигледно у болу, али је остао у игри.

Вестбрук је поново пружио леву руку на следећој стопи игре. На крају је замењен у мечу и није се вратио.

Вестбрук је други играч лиге који је у петак увече задобио прелом леве шаке. Звезда Торонто Репторса Скоти Барнс учинио је исто у поразу од Голден Стејт Вориорса.

Вестбрук је у петак имао шест поена и асистенцију за 10 минута ван клупе. Овај 35-годишњак је ушао у утакмицу у петак са просеком од 11,1 поен и 5,2 скока са Клиперсима, што је била његова прва пуна сезона у тиму.

Расел Вестбрук је сломио леву руку у утакмици Клиперса против Визардса у петак увече у Црипто.цом Арени. (Роналд Мартинез/Гети Имиџис)

Клиперси, који су најавили Вестбрукову повреду средином треће четвртине, водили су Визардсе са 14 поена разлике на полувремену. Клиперси су лако напредовали у другом полувремену и без проблема победили са 25 поена разлике. Одржали су Визардсе на само 21 поен у трећој четвртини, остваривши само осам изгубљених лопти као јединица.

READ  Најважније утакмице на Светском првенству 2022: Уругвај против Јужне Кореје

Кајл Кузма био је најбољи стрелац Вашингтона са 32 поена и седам скокова. Пол је додао 16 поена са клупе. Визардси сада имају само 9-51 у сезони, што је најгори рекорд у лиги.

Џејмс Харден је предводио Клиперсе са 28 поена и осам асистенција након што је шутирао 6 од 9 изван лука. Кавај Леонард је додао 27 поена и девет скокова, а Пол Џорџ 22 поена. Клиперси су шутирали боље од 57% са терена као тим.

Победом је прекинут низ од две пораза Клиперса, пошто су сада победили у само две од пет утакмица после Ол-стар паузе. Тим има рекорд 38-20 и отпутоваће на Западну конференцију, надмашујући Минесота Тимбервулфсе следеће недеље.