април 28, 2024

БИУ Баскетбалл' 3 кључа за победу број 25 БИУ 78-71 над бр. 11 Баилор

БИУ је одржао сервис код куће у кључној кошаркашкој утакмици Биг 12 конференције у уторак увече, савладавши Бејлор са 78-71 у Мериот центру пред публиком од 17.978.

25. Кугарси су постигли 14 тројки и добили 16 поена од Џексона Робинсона да би се осветили за пораз од 81-72 од 11. медведа у Ваку, у Тексасу, прошлог месеца.

Кугари су побољшали на 7-6 у лиги, укупно 19-7, и победили су у четвртој узастопној утакмици код куће.

Медведи су пали на 8-5 и 19-7.

Ево 3 кључа за победу Цоугарса:

• Главна статистика за меч је била друга шанса. Кугарси су ухватили 16 офанзивних скокова и претворили их у 20 поена друге шансе. Бејлор је имао само четири поена друге шансе.

БИУ велики човек Али Калифа је био 4 од 6 са 3 поена, завршио је са 14 поена. Такође је додао седам скокова и седам асистенција пошто су Кугарси надиграли Медведе са 39-30.

• Миро Литл је ремизирао оно што су званичници оценили као флагрантни фаул — чинило се да је Литл бар мало побркао — на Ричију Саундерсу и извео два слободна бацања и повео Бејлору са 27-21 уз седам минута до краја првог полувремена.

Али сумњиви позив пробудио је Кугаре, па су кренули у серију од 8-0 и повели своје прво вођство, 29-27, са 5:33 до краја првог полувремена. БИУ се вратио у игру са поенима друге шансе, надмашивши госте са 13-0 у тој категорији у првом полувремену.

БИУ је шутирао 38% из распона од 3 поена (8 од 21) да би му такође помогао да скочи на предност од 42-37 на полувремену.

READ  Никола Јокић, Шакил О'Нил, Хаким Олаџувон? Како се звезда Нагетса пореди са великим људима свих времена?

• Џејлен Бриџис је убацио БИУ за 25 поена — 17 у другом полувремену — у победи Медведа 81-72 у Вејку, али су из неког разлога Кугари оставили чувара на миру за тројку само 20 секунди игре. Ударац Бриџиса довео је госте у предност и брзо су повели са 18-10.

Бејлор је направио девет од својих првих 11 удараца и изгледало је као да ће Цоугаре рано избацити из теретане Марриотт Центер. Полувреме су завршили са процентом од 54% (13 од 24), значајно смиривши се после тог врућег старта.

Бриџис је предводио Медведе са 15 поена, али је Бејлор имао само пет од својих 20 поена из распона од 3 поена.