април 25, 2024

Четврти терен НЦАА шампионата за мушкарце постављен је након победа над Стејтом Сан Дијего и Мајамијем

(ЦНН) По први пут од 1970. године, три школе ће учествовати на Фајнал-фору по први пут на НЦАА мушком турниру након победа над 5. носиоцем Државног универзитета у Сан Дијегу и 5. носиоцем у Мајамију у недељу.

Државни универзитет у Сан Дијегу забележио је свој први наступ на Фајнал-фору са тешком победом од 57-56 против 6. носиоца Крејтона на Дан Кентакија! Центар у Луисвилу, Кентаки.

Са нерешеним резултатом 56, бек Блуџејса Рајан Нембхард је позван због фаула над беком Астека Дарионом Трамелом на 1,2 секунде до краја игре. Реприза је показала Нембхардову леву руку на Траммелловом десном куку док је скочио и покушао да шутира.

Траммелл би добио два слободна бацања, промашио прво, али би друго донело Астецима вођство.

„Тренутак није био превелик за мене да урадим све кроз шта сам прошао“, рекао је Трамел на конференцији за новинаре после меча. „Осећам као да ми се прилика управо указала. То је био Божји тренутак и једноставно сам морао да верујем у то и да имам поверења да сам, да, пропустио прву, али другу дефинитивно нећу пропустити.“

Нимбард је говорио о лажном позиву на конференцији за новинаре после утакмице рекавши: „Тешко је. Напорно смо радили целе године и ради се о таквој представи. Не знам, мислим да смо могли да урадимо мало више да учините то игром која не мора да се спушта тако ниско, али је тешко изгубити.“

СДСУ ће у суботу, 1. априла, у Хјустону у Тексасу играти против 9. рангираног Флорида Атлантиц у борби између два прва финалиста Фајнал-фора.

Бек Мајамија, Воога Топлар #55, закуцава против Тексаса у другом полувремену на регионалном средњем западу НЦАА турнира у недељу.

У међувремену, 5. носилац Мајамија се вратио у другом полувремену и победио 2. носиоца Тексаса са 88-81 и тако се пласирао на први Фајнал-фор програма у историји НЦАА турнира.

READ  Дрејмонд који је добио отказ има НСФВ поздрав Стиву у тунелу након победе

Лонгхорнси су водили са 13 поена за мање од 15 минута до краја игре, пре него што су Харикенси уништили серију од 12-2 и довели утакмицу на 72. Након размене неколико кошева, Харикенси су утакмицу завршили серијом 9-2 у последњи минут да запечати победу.

Бек Мајамија Џордан Милер је водио са 27 поена, победивши са 7-7 са терена и 13-13 са линије слободних бацања.

„Нико не жели да иде кући“, рекао је Милер за Си-Би-Ес када је тим дошао са леђа на победу. „Држали смо се, држали заједно, показали заиста добру упорност и вољу, вољу да само победимо и стигнемо тамо.

Харикенси ће у суботу, 1. априла, играти против 4. носиоца УЦонна у Хјустону у Тексасу.

Овогодишњи НЦАА турнир за мушкарце је први пут од почетка рангирања 1979. године да ниједан тим бољи од 4. није стигао до Фајнал-фора.