Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Девин Букер са 47 поена одржава Сансе у серији против Нагетса

Финикс Санси можда немају Криса Пола, али имају серију после петка.

Иза 47 поена Девина Букера, 9 асистенција, 6 скокова и 3 украдене лопте, Санси су у трећој утакмици савладали Нагетсе са 121-114. Изгубио након што је објављено да је Паул ван игре најмање недељу дана због повреде препона у 2. утакмици.

Четврта утакмица је на програму у недељу у 20 часова по источном времену (ТНТ) у Фениксу, а Нагетси воде са 2-1.

Феникс је одговорио на губитак свог будућег чувара Куће славних тако што је поставио резервног Камерона Пејна, али прави потез је био двоструки против Букера и Кевина Дурента. Букер је зарадио 20 од 25 ноћи на терену, док је Дурент постигао 39 поена уз 12 од 31 шута уз 9 скокова и 8 асистенција.

Вече је одговарало врхунском плеј-офу за Букера.

Играјући много брже него иначе и пред бучном публиком у Фениксу, Санси су имали предност од 15 поена на полувремену. Нагетси су одговорили доминантном трећом четвртином, избрисали вођство у року од седам минута и заостали само 2 на крају оквира.

Сан је стао на ноге у четвртој, постигао је 9-0 у прва три минута и никад се није осврнуо.

Девин Букер је освојио место у полуфиналу Западне конференције Сансима. (Фотографија ААрон Онтивероз/МедиаНевс Гроуп/Тхе Денвер Пост преко Гетти Имагес)

Санси су забележили победу упркос још једној снажној ноћи Николе Јокића, који је забележио трипл-дабл са 28 поена, 17 скокова и 17 асистенција. Био је то први трипл-дабл у историји плеј-офа НБА са најмање 25 поена, 15 скокова и 15 асистенција.