мај 3, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Енгланд Цоммунити Лионс Вомен победиле су у првој утакмици на свом путу у Србију

Енглеска Комјунити Лајонси почели су своју историјску турнеју по Србији победом у првом мечу против репрезентације.

Лавови су кренули напред у двадесет минута, а Лорен Ексли је добро отворила покушајем по десној страни. Клои Вејнрајт Морли је преокренула и Србија је узвратила неком живахном игром, Миа-Јаине Атхертон је извела тројку и бацила се низ леву страну. Овог пута Вејнрајт је био предалеко да би Морли могао да постигне гол, али сада је било 0-10.

Брзи додавања Викторије Томас довели су до поготка из корнера, а три покушаја Лавова су отишле у правцу пре полувремена, а Арабела Рид је потом покушала да постигне гол избијањем. Вејнрајт Морлет је додала свој други гол, а онда је на полувремену Карла Нолан добро завршила и постигла резултат од 0-24 на полувремену.

Друго полувреме је било апсолутно глатко за Лавове који су додали осам покушаја, укључујући два покушаја заменице Фаи Баррацлоугх и хет-трик Леамингтон Роиалс Сопхие Хенри.

Баррацлоугх је отворио резултат у пет минута у новом полувремену када је убацио лопту у средину и Баррацлоугх је отишао на 65 метара. Сју Њуман је погодила први од два гола, на 0-30. Пет минута након те дивне везе између Њумена и Лоис Браун, Хал КР је прошао кроз стуб. Ники Крос је постигао гол пре него што су Лавови поново постигли гол после 54 минута, наместивши Хенрија да постигне први гол.

Србија је венула а Лавови су били немилосрдни. Агнес Вуд је опљачкала свој пут са лутке пре него што јој је још сјајнији рад ногу и темпо из Баррацлоугха донео други покушај и још један циљ на шездесет метара. Лиса Паркер је убацила пола века. До тада, Лавови су били очајнички самоуверени када је Хенри пробио левицу у 67. минуту и ​​Паркер је још једном погодио. На другом крају, добра одбрана је држала Србију на одстојању, а два закаснела покушаја удаљила су семафор даље од зарђалих домаћина. Хенри је постигао свој хет-трик са финим финишом, Браун је ушао и прогурао се поред Њумена у свом другом покушају да својим другим голом дода последњи поен.

READ  НЕКП Србије је на јавном увиду до 5. септембра

Јелена Стојиковић и Марија Маслаковић су пронашле резултат и задржале га преко црте 3 пута и дочекаће пет нових лица док се тимови боре за инаугурални Куп Флора Сендс, назван по жени рођеној у Јоркширу. У Првом светском рату служио је као припадник Краљевске српске војске. Као санитетски добровољац Светог Јована у Првом светском рату, отпутовао је у Краљевину Србију, где је дочекан и званично примљен у војску. Стекао је чин мајора и одликован са седам медаља.

српске жене
Тамара Бошјак, Ахја Лихтер, Теодора Мишић, Анастасија Карановић, Дракана Јеше; Јелена Стојиковић, Каролина Блиссанац; Теодора Марин, Наташа Ковачевић, Џоана Фридл, Наталија Симић, Аника Бајић, Марија Маслаковић. Замене: Сахја Старчевић, Марија Симовић, Лихана Бајић, Ксенија Богојевић.