мај 4, 2024

Филаделфија 76ерс против Њујорк Никса резултати уживо и статистика – 22. април 2024.

ЊУЈОРК (АП) Отишло је осам поена предности. Чинило се да су вођство Никса у серији и предност домаћег терена спремне да следе. Мадисон Скуаре Гарден је скоро утихнуо.

„Мислим да није било добро“, рекао је Донте ДиВинченцо.

Неколико тренутака касније, био је пандемонијум.

ДиВинћенцо је погодио тројку на 13 секунди до краја након очајничке борбе, а Њујорк је у понедељак увече победио Филаделфију 76ерсе са 104-101 и повео са 2-0 у својој серији плеј-офа у првом колу.

Никси су заостајали за пет поена у последњих 30 секунди пре једног од најневероватнијих мечева у историји плеј-офа, који је почео када је Џејлен Брансон коначно успео да пропадне током јадне ноћи шута.

Брунсонова тројка из корнера се одбила од ивице и пала у мрежу и смањила резултат на 101-99 за 27 секунди до краја. Џош Харт је украо лопту Тајризу Максију да би Никсима вратио лопту, али је ДиВинћенцо промашио тројку. Исаиах Хартенстеин је зграбио одбијену лопту и додао је до ОГ Анунобија, који је вратио ДиВинцензу, који је постигао резултат од 102-101.

„Било је лудо, било је ужурбано, али у том тренутку нисмо имали шта да изгубимо“, рекао је Харт. „Морамо да будемо што физички физички и готово је.“

Хартенштајн је потом блокирао вожњу Максија, Ануноби је извео два слободна бацања, а Никси су се издржали када је Џоел Ембијд промашио тројку на зујалу.

Брунсон је завршио са 24 поена упркос томе што је са терена био 8-за-29. Харт је постигао 21 поен и 15 скокова, а Ди Винћенцо 19 поена.

READ  Каубоји против Буканирса: Дак, Далас доминира Брејдијем, Тампа води

Био је то тек четврти пут у ери играња по игри, која датира из сезоне 1996-97, да је тим победио у плеј-офу након што је заостајао најмање пет поена у последњих 30 секунди, наводи Спортрадар. Остали најважнији догађаји укључују митинг Мајамија који је спасио игру против Сан Антонија у 6. утакмици НБА финала 2013., победу Голден Стејта над Њу Орлеансом у 3. утакмици 2015. на путу до своје прве од три титуле у четири године, и победника игре Кобија Брајанта . победити Феникс у 4. утакмици серије првог кола 2006.

Макси је постигао 35 поена, имао 10 асистенција и девет скокова у импресивном учинку након што му је позлило раније током дана и пропустио је јутарњи шут. Ембиид је постигао 34 поена и 10 скокова.

Трећа утакмица игра се у четвртак у Филаделфији.

„Победићемо у овој серији“, рекао је Ембиид. Знамо шта морамо да поправимо и данас смо урадили бољи посао, тако да ћемо то поправити, али ми смо бољи тим и наставићемо да се боримо.

76ерси су изгледали спремни да иду кући срећни након што је Макси постигао 15 поена у четвртој четвртини. Његов тројки са 1:09 до краја довео је 76ерсе у вођство од 100-96, а када је Кајл Лоури извео слободно бацање на 47 секунди до краја, публика је била тиха као и целе ноћи.

„Није добро изгубити ту предност“, рекао је ДиВинцензо. „Следећи дан ће бољети мало више.“

Неколико минута касније навијачи су узвикивали ДиВинцензово име након што су Никсима довели прво вођство од 2-0 у плеј-оф серији од првог кола против Бостона 2013. године.

READ  Мич Килер, 4 бацача рељефа воде Пиратесе до друге узастопне победе против Доџерса

„Било је огромно, било је веома гласно унутра“, додао је ДиВинченцо.

А жалац иде на 76ерсе.

„Морамо то сада да оставимо иза нас. Имате 48 сати да размислите о томе и смислите план да два вратите кући“, рекао је Макси.

Хартенштајн је постигао 14 поена, а Ануноби 10, али је то највише захваљујући труду Брансона, Харта и Ди Винченца — тројице бивших Виљанова Вајлдкетса који ће се сада вратити у Филаделфију на наредне две утакмице.

Харт је постигао 19 у првом полувремену да би Никсе одржао близу у утакмици у којој су први пут повели тек четири минута пре краја треће четвртине.

Брунсон је имао само 8 за 26 у првој утакмици, али је у понедељак имао осам скокова и шест асистенција.

Ембиид је играо 39 минута, ретко је деловао да му смета хируршки санирано лево колено и чинило се да је поново повређен у првој утакмици. Али он и Макси су имали малу помоћ, пошто је Тобајас Харис био једини други двоцифрени играч Филаделфије са 10 поена.

Макси, финалиста за награду за најбољег играча, погодио је три узастопне тројке за почетак утакмице и довео 76ерсе у вођство од 9-0. Они су водили са 10 поена разлике у другој четвртини када је Ембиид добио техничку грешку. Након што је дозван за фаул док је покушавао да спречи ДиВинченца да дође до коша, искористио је лопту да гурне ДиВинченца назад.

То је привукло публику, извиждајући Ембиида, али Никси нису могли много да умањују резултат све док Харт није постигао седам узастопних поена, а његов тројки у транзицији смањио је на 51-48. Резултат на одмору био је 53-49.

READ  Кајл Ларсон и Рајан Прис објашњавају шта се догодило у њиховим несрећама

Резервисти Бојан Богдановић и Дјус Мекбрајд, који су имали импресиван учинак у првој утакмици, у комбинацији за 11 узастопних поена Њујорка повели су 90-82 уз 7:43 до краја. Али Филаделфија је узвратила и изједначила на 94 на кош Максија.

АП НБА: хттпс://апневс.цом/хуб/НБА

Ауторска права 2024 СТАТС ЛЛЦ и Тхе Ассоциатед Пресс. Било каква комерцијална употреба или дистрибуција без изричите писмене сагласности СТАТС ЛЛЦ и Ассоциатед Пресса је строго забрањена.