април 25, 2024

Флорида Атлантик надмашује Канзас Стејт и иде на Фајнал-фор

Јефф БорзеллоШтабни писац ЕСПН-а6 минута за читање

ЊУЈОРК — Сви знаци упућују на још једно поглавље у предању Марккуиса Новелла, још један наступ државе Канзас свих времена на једном од највећих појединачних турнира у историји НЦАА турнира.

Са 8:37 преостало у суботњем финалу Источне конференције против Флориде Атлантик, Ноел је ухватио лопту на десном крилу, искористио је екран и извео спорну тројку на Јонелле Давис из Сова. Повукла се, доневши Вилдцатсима предност од шест поена. Ноел је отрчао на суд, дајући своју верзију Мајкла Џордана слегнувши раменима.

Поново се дешавало.

Онда одједном, није било.

Стејт Канзас није постигао још један гол из игре скоро седам минута, а ФАУ је водио у серији од 15-1 која је 9-рангиране Овлс довела до победе од 79-76 над Вилдцатсима са 3 носиоца.

ФАУ (35-3), који је био на НЦАА турниру пре ове сезоне и није имао ниједну победу на НЦАА турниру у историји програма, постао је први 9. носилац који је стигао на Фајнал-фор од Вицхита Стате 2013. и девети Број 9 или мање до сада од почетка сетве 1979. године.

Сове ће играти против победника недељног финала Јужног региона између Крејтона и државе Сан Дијего за место у првенственој утакмици.

„Увек кажемо: ‘Овакви ударци, такви момци не могу да погоде довољно да нас погоде'“, рекао је синдикални чувар Брајан Гринли. „Можда би победили довољно да га задрже близу, али на крају ће им понестати бензина. И осећам да се то догодило.“

Ноел, тек из свог рекордног наступа против Мичиген Стејта у Свеет 16, завршио је са 30 поена, 12 асистенција и 5 украдених лопти — али овог пута није успео да обезбеди стабилну продукцију из споредне екипе. Звездани саиграч Кејонтае Џонсон је у првом полувремену био ограничен на осам минута због проблема са фаулом, а иако је друго полувреме почео са неколико кошева, завршио је са девет поена и фаулом на 2:44.

Упркос Џонсоновој борби, Канзас Стејт (26-10) је висио у игри захваљујући Ноелу, а онда је изгледало као да се мало одвојио у другом полувремену. Вајлдкетси су на полувремену изашли са 6:0 и повели и продужили на чак седам поена са 12:02. Али сваки пут када се чинило да би држава Канзас могла отворити игру и држати ФАУ на дохват руке, Сове су одговориле.

READ  Додгерс потписује Макса Мансија на једногодишње продужење

Канзас Стејт је убацио пет, Гринли је постигао 3. Седам, Владислав Голдин и Дејвис постигли су гол. Поново шест горе, Гринли још 3. Затим, након што су Вилдцатс повећали предност на шест последњи пут на Новелл’с Банкед 3, ФАУ је започео своју акцију.

Отпорност сова никада није поколебала.

„Много пута би људи могли да покушају да погоде хоумран да би заузели то вођство, а ми се заиста не узнемиримо у ситуацијама када будемо фрустрирани“, рекао је Гринли. „Били смо на много њих. Тако да само узимам један по један и фокусирам се на заустављање.“

„Знамо да ћемо на крају направити неке ударце“, рекао је Голдин. „Овде смо. Ако изгубимо седам бодова, то нам није битно. Још играмо.“

Полувремена су била тема свих ФАУ турнира. Сове су биле 2,5 секунде далеко од испадања у првом колу од Мемфиса, све док Ник Бојд није погодио победничко полагање и победио са једним поеном. У другом полувремену су заостали за 16. носиоцем Ферли Дикинсон у другом колу, пре него што су на полувремену повели са 12-2. Против Тенесија у Свеет 16, ФАУ је искористио низ од 16-2 да претвори заостатак од шест поена у предност од 10 поена.

„Имали смо скокове у себи целе године, а били смо у једном у првом полувремену“, рекао је тренер Дасти Меј. „Дакле, само да останемо на стази, да се дружимо, да се дружимо, а онда увек трчимо. Због наше дубине, наши момци мисле да можемо да играмо јаче дуже од свих наших противника. А можда и не мора бити буди искрен, али ми верујемо у то.“

Без обзира на јачину распореда или на табели на конференцији, 35 победа је 35 победа. А када победите у толико много утакмица — што је сада више него било ко други у колеџ кошарци — у неком тренутку, победа постаје део ДНК тима. Повратак побеђује, блиске победе, победе на било који начин.

READ  МЛБ Повер Ранкингс за недељу која се завршава 23. јула

Штавише, како је Мејова рекла, нема страха од губитка.

„Нису се плашили да изгубе дан и оду кући. Не плаше се неуспеха“, рекла је Маи. „Одложили смо то, а шта год да се деси после тога је више него довољно, јер смо то радили сваки дан. Тако да никада нема тренутка да се узнемиримо јер се не плашимо шта ће се десити ако то не урадимо .“ „

Ова смиреност се показала у завршним минутама, а ФАУ се држао предности од једног поена. Канзас Стејт је фаулирао Мајкла Фореста, који цео дан није покушао слободно бацање, на 17 секунди до краја. Да је било нерава на страни ФАУ, нико од 19.680 људи унутар Медисон Сквер Гардена не би приметио.

Ту је био Маи, који је стајао на струњачи са стране са прекрштеним рукама без икаквог израза. Била би то прва половина новембарске утакмице. Био би то у последњем тренутку крајем марта са местом на Фајнал-фору.

Форест је ухватио свог тренера на линији фаула, и мирно погодио два слободна бацања. Урадио је исто 10 секунди касније и повећао предност ФАУ-а на три са 6,9 секунди до краја.

„Само [wanted] Да се ​​вратим на тренинг. „Сваког дана шутирамо слободна бацања,“ рекао је Форест за ЕСПН. „Само да будем на линији слободних бацања, било је невероватно.“

ФАУ је ушао на турнир са резултатом 300-1 да би освојио првенство у Цезарс кладионици и имаће највеће шансе да их све освоји од почетка рангирања 1979, према истраживању ЕСПН Статс & Информатион.

На НЦАА турниру испуњеном преокретима, турниру који је имао нула један носилац у Елите Еигхт и рекордно мали број прва два носиоца у Елите Еигхт, ФАУ тим са 9 носилаца наставља да трчи до рекорда Фајнал-фора. Само шест тимова је било ниже постављено на Фајнал-фору у историји НЦАА турнира од Сова. Кошаркашки програм ФАУ није напредовао у Дивизију И све до 1993. и имао је само једну титулу у регуларној сезони у историји програма пре ове сезоне.

READ  Гледајући како Лигхтнинг Алекс Килорн одлази у Анахајм, а затим прегруписује Стрикерсе

У међувремену, овај тим је победио у 20 узастопних утакмица раније ове сезоне и сада је у низу од 11 победа. Сове су биле рангиране међу 25 најбољих птица током већег дела друге половине сезоне и ушле су у суботњу утакмицу као боље рангиране од државе Канзас по већини предиктивних показатеља.

Мејова још није била у стању да то стави у перспективу, присећајући се утакмице раније на НЦАА турниру када је играч направио грешку и обратио се помоћном тренеру и поменуо како то треба да се поправи током вансезоне.

Рекао је: „Тако се ја понашам.“

Улазећи у Источну конференцију као најниже рангирани тим у Медисон Сквер Гардену, ФАУ је био тај који је наметнуо свој стил опозицији. Надмудрио је и надиграо физички тим на турниру у Тенесију. Направио је више великих шутева од већине хватача на досадашњем турниру против државе Канзас.

И ФАУ то жели да поштује.

„Свеједно ће нас сврстати, али ми смо неки питбулови и ротвајлери“, рекла је Алицја Мартин. „Излазимо тамо и показујемо то сваке вечери.“

Упркос Ноеловом дугом турнирском херојству, у последњем поседу, са Канзас Стејт заостајањем три секунде са 6,9 секунди до краја, он није чак ни добио прилику да изједначи резултат. Ноел је дриблао пола терена и додао до Исмаила Масуда, који је брзо сатерао у корнер и изгубио лопту од Дејвиса.

Сат је откуцао нулу, а ФАУ је остварио своју 35. националну победу која је највећа у сезони – најзначајнија у овом тренутку.

Бојд је налетео на гомилу ФАУ, вичући: „Покушао сам да вам кажем! Ми ​​смо питбулови!“