април 29, 2024

Фудбалска репрезентација Русије победила је Србију великим резултатом

ОРЕНДА-ВЕСТИ Фудбалска репрезентација Русије савладала је у пријатељској утакмици у Москви репрезентацију Србије са 4:0.

Утакмица је одржана на стадиону Динамо, а од 21. минута штићеници Валерија Корбина имали су бројчану предност: Милан Гај је добио отказ од гостију због последње грешке. Његов фаул над Спартаковим Данилом Клучевићем довео је до пенала за Српство. Фудбалер Локомотиве Антон Миранчук савршено погађа са 11 метара.

Максим Осипенко, који игра за Ростов, погодио је у 32. минуту, а Алексеј Миранчук је прецизан у 55. (на клупском нивоу брани боје италијанске Аталанте).

Руски фудбалери су пре последњег звиждука поново створили неколико прилика за гол против српског голмана Ђорђа Петровића. На крају утакмице то је успео бивши играч Динама, а сада фудбалер шпанског Реал Сосиједада Орсон Закаријан, али је турски судија Арда Кардешлер поништио погодак због „офсајд” позиције.

Међутим, у надокнади времена догодио се још један руски гол, чији је аутор био нападач Зенита Иван Сергејев.

Репрезентација Србије постала је први европски ривал Руса након што су ФИФА и УЕФА забраниле домаћи фудбал.

Репрезентација Русије 25. марта на свом терену игра против Парагваја.