април 26, 2024

Гианнис Антетокоунмпо преузима кормило док Бакси побеђују Тотенхем Хотспур

Свира

Милвоки Бакси су поделили серију сезоне са Сан Антонио Спарсима победом од 130-94 у среду увече на Фисерв Форуму. Спарси су поново победили Баксе у новембру без Ђаниса Антетокунмпа, Џуниора Холидаја и Криса Мидлтона (Пет Контон и Џо Инглис), али са здравијом поставом, Бакси су се поправили на 52-20 на годишњем нивоу.

Победа од 36 поена била је највећа победа Бакса у сезони.

Спарси су пали на 19-54.

Мидлтон је постигао 29 поена и имао 10 асистенција за свој четврти дабл-дабл у 28 утакмица ове сезоне. Холидеј је имао осам асистенција и седам поена. Боби Портис је предводио резервни тим Милвокија са 19 поена и 10 скокова, док је Џо Енгелс постигао 14 поена захваљујући шуту 4 од 6 иза линије за три поена.

Ђанис преузима команду над Паксом

Чак и добри НБА тимови немају много одговора за МВП кандидата Бакса, али несрећни Спарси нису имали ни оловку за тест.

квадратни резултат: Бакс 130, Тотенхем 94

Други најгори тим у Западној конференцији (по утакмици) имао је Зака ​​Колинса од 6 стопа, 11, Георгија Денга са 6-10 и бившег 6-10 Паца Сандра Мамокилашвилија – али нико од њих није имао реалне шансе да уђе Антетокоунмпоов начин, а камоли да га спречи да ради све оно што жели у злочину.

Након слободног бацања Портиса, Антетокоунмпо је постигао шест узастопних поена крајем првог полувремена и повећао предност Бакса од два поена на девет, а затим је постигао 12 и асистирао за још два поена током четири минута у трећој четвртини и отворио утакмицу.

READ  Џоел Ембијд доживео је повреду колена у последњим минутама пораза 76ерса од Вориорса

Антетокоунмпо је рекао да је тим изашао и потрчао у последња два минута, дајући му више простора за рад. То није био начин размишљања за преузимање, инсистирао је, већ боља одбрана која је заузврат водила у напад.

„У трећој четвртини смо изашли право ван капије, играли агресивно, држали момке испред себе, почели да мењамо ствари, покушавали да их натерамо да играју један на један и да не померају лопту толико и били смо успели смо да одбијемо лопту и кренемо у другу страну,“ рекао је он. „У трећој четвртини смо добили шта год смо желели, отворене петље, тројке, успели смо да преузмемо вођство и то је било готово то.“

Антетокоунмпо је постигао рекордних 31 поен у шуту 14 од 23 за само 24 минута. Имао је 24 поена, 10 скокова у нападу, шест офанзивних скокова и скочио седам пута. Његов једини прави противник била је линија слободних бацања, где је имао само 2-за-5.

„Мислим да је велики део тога завршио све до друге четвртине био његов прекршај, а онда када смо отворили тројке, Џо (Енглез) да би прекинуо полувреме — ове моменталне игре иду у полувреме 15 уместо 12“, рекао је главни тренер Мике Буденхолзер. „Он само ствара привид да је сјајан за себе и друге и наставља да то чини до почетка треће четвртине.

Антетокоунмпо је такође имао 14 скокова, такође високу утакмицу.

Спарси га држе близу до краја првог полувремена

Шеснаест личних грешака.

петнаест окрета.

Направио шест тројки.

Та три броја помогла су Баксима да поведу на полувремену 66-51, али им је за то био потребан завршни ударац током последњих минута. Млади Спарси су смањили вођство Милвокија од 13 поена на 51-49 са 2:41 за полувреме пре него што је Антетокоунмпо постигао шест узастопних поена и запечатио победу Бакса од 15-2.

READ  Ливерпул, Реал Мадрид и великани модерне игре | Фудбал

„Мислим да заслуге припадају њима“, рекао је Буденхолцер. „Осећао сам се као да је неколико њихових момака направило довољно тројки да би остали у контакту. (Џереми) Сошан је био мало ближи кошу. Промашили смо, осећали смо се као лака ствар, промашили смо неколико слободних бацања. То је такмичарски Група. Доћи ће са њом. Играли су.“ Дружење са нама, а затим утрчавање на крају друге четвртине је променило игру.“

Последња четири преокрета у полувремену била су посебно болна за Спарсе, а Бакси су постигли девет поена од свих. Милвоки је постигао девет од претходних 11 поена у првом полувремену.

Било је потребно, пошто је Милвокију недостајало у многим покушајима за три поена (7-за-22, 31,8%). Извели су само 56,3% својих слободних бацања (9-за-16) и преокренули их осам пута.

Антетокоунмпо је предводио Баксе са 18 поена при шуту 8 од 15, док је Мидлтон постигао 11 поена.

Пет бројева

1 Брук Лопез је шутирао 13 минута у првој трећини, а промашио три на 6:13 друге четвртине). Центар Бакса је ушао у игру са просеком од 20,8 поена при 14,5 покушаја из игре по утакмици од Ол-стар паузе. Завршио је са 11 поена на 3 од 6.

8 Магични број Бакса за освајање првог носиоца са преосталих 10 утакмица (магични број је комбинација победа Милвокија и/или пораза Бостона који су преостали за освајање места).

18-4 Бакси постижу гол када Велика тројка игра са Антетокоунмпоом, Миддлетоном и Холидаиом.

30-7 Постизање долара на Фисерв форуму. Постали су први тим из Источне конференције који је на свом терену достигао 30 победа.

34 Дубл два пута у сезони за Портис, који заузима 10. место у НБА лиги. Био је то и његов 21. са клупе, која води НБА.

READ  Олимпијске игре уживо: Мицхаела Схиффрин не одговара; Канада претекла САД

Игра се игра као зујалица од Џоа Инглса

Држали су Спарсе близу већине првог полувремена, али Бакси су коначно ставили тачку на било какве иритантне мисли – а Џо Енгелс их је узвичник ставио на зујање тројком са плоче Ђаниса Антетокунмпа.

Видео игрица је Гианнисов савет

Тотенхем је један од најгорих тимова у лиги, а у утакмицу су ушли са пет играча који су сматрани неактивним. Али, заостајали су само 17-13 на почетку пре него што је Гианнис Антетокоунмпо пратио промашај Бобија Портиса са масивним ударцем средином прве четвртине, што је довело до 19-13. То је покренуло публику и почело серију од 9-2 која је Баксима донела двоцифрено вођство и контролу игре (чак и ако су Спарси држали чврсто до два минута друге четвртине).

Извештај о повреди Бакса: Џеј Краудер је ван терена због повреде, док се Танасис Антетокоунмпо вратио у тим

Кога следећег игра Пакс?

Бакси се враћају на пут у петак да би се борили против Утах Јазз-а у Вивинт Арени. Прошле сезоне, Бакси су прекинули низ од две деценије и 19 пораза у Солт Лејк Ситију победом од 117-111 14. марта 2022.

За сезону, Бакси су се лако носили са џезом на Фисерв Форуму 17. децембра у победи од 123-97 без Ђаниса Антетокумпа, Криса Мидлтона, Гро Холидеј и Џоа Ингелса. Џез предводе кандидат за Ол-Стар и Мост Импровед Лаури Марканен, као и бивши шести човек године Џордан Кларксон.

Наши претплатници омогућавају ове извештаје. Размислите о подршци локалном новинарству тако што ћете се претплатити на Јоурнал Сентинел јсонлине.цом/деал.