• Од стране Хрватске недеље
  • У
    игра

(Фото кредит: ХВС/Андреа Масини/ДБМ)

Хрватска ватерполо репрезентација победила је у недељу Кину са 22-4 у осмини финала и изборила пласман на предстојеће Летње олимпијске игре у Паризу и пласман у четвртфинале на Светско првенство.

Победом против Кине, Баракуде су обезбедиле пласман на Олимпијске игре у Паризу, приоритет селектора Ивице Дучка.

Хрватска ће се у уторак играти са Србијом у четвртфиналу.

Што се тиче такмичења са Кином, заиста нема сумње ко је „газда” у базену, ефикаснији и бржи. 5:2 после прве четвртине, 10:3 већ на полувремену.

Од првог минута до последњег неколико ствари је било јасно. Не само да је Хрватска била најбоља екипа, наши играчи су у утакмицу ушли максимално мотивисано, интензивно и дисциплиновано. Бранили су се и нападали пуном снагом од прве до последње секунде.

На почетку, Кинези су били веома близу гола против Баракуде (јасних 0:0), да би смањили наше вођство на 3:1 и 4:2. Међутим, никада нису постигли више од 2 гола у било којој четвртини. Прво јесте. Кина је постигла само 1 гол у другом полувремену. Хрватска је, са друге стране, била савршена у игри снаге са 9-9. Чак и ако је противник ниже рангиран, у мечевима овако неуједначеног квалитета бројке обично нису толико импресивне.

Сви играчи су постигли гол осим голмана. Константин Харков се толико истакао да је касније проглашен за човека утакмице.