април 29, 2024

Кајл Шанахан жали се на изгубљене лопте 49ерс, пенале у поразу од Рејвенса – НБЦ Спортс Беј Ареа и Калифорнија

САНТА КЛАРА — Није потребна аналитика да би се открило зашто се дуго очекивани обрачун на Бадње вече између 49ерса и Рејвенса претворио у пораз у Балтимору.

49ерси су ушли у утакмицу 16. недеље са најбољом разликом у скоку у НФЛ-у плус 13, али су у понедељак увече изгубили битку са 5-0. Дакле, нема много мистерије иза победе Рејвенса од 33-19 на стадиону Леви.

„Мислим да када окренете лопту пет пута, то се обично дешава“, рекао је тренер 49ерса Кајл Шанахан у уторак у конференцијском разговору са новинарима. „Не можете имати пет изгубљених лопти и не добити ништа. Не можете добити више од 100 јарди у распуцавању.“ [the 49ers had 10 penalties for 102 yards]„.

Квотербек Сан Франциска Брок Пурди убацио је четири најгора убачаја у каријери. Безбедност Рејвенса Кајл Хамилтон је одабрао пас Пурдија у енд зони у првој вожњи 49ерса на утакмици, а наредна три пика КБ-а — сваки у покушајима преусмеравања — одмах су изабрана за 17 Балтиморових поена.

Свака Пурдијева трансформација је била другачија, са комбинацијом лоших одлука и лоше среће.

Једноставна прича, зар не?

„Био је то само пораз“, рекао је Шанахан, одбијајући да да дубље значење поразу који је спустио рекорд 49ерса на 11-4 ове сезоне. „Играте добар тим и имате пет замена и добијате све те пенале, а то отежава победу.

Гавранси су отворили утакмицу са 17 поена предности у трећој четвртини након што су на полувремену повели са 16-12. Поред поклона, 49ерси су упаковали још један тачдаун за Рејвенсе када је играч Мич Вишновски кажњен са 15 јарди због касног поготка ван граница на крају повратка ударца од 23 јарде почетком треће четвртине.

READ  Донован Мичел Трејд: Никс замахује на још једну звезду, али РЈ Барет и будућа отпорност вредели су више

„Када играте аљкаво са тим изгубљеним играчима и тим пеналима и играте добар тим, тешко је победити“, рекао је Шанахан.