мај 3, 2024

Кејтлин Кларк, Ајова, победила је женску кошарку у држави Индијана у мечу Биг Тен

У мечу између два непоражена играча Великих десет Тимови са идентичним низом од 13 победа, бр. 13 Индиана Изашао је пошто су поражени у суботу увече. ИУ је пао на 3. место Ајове са резултатом 84-57 у Царвер-Хавкеие Арени у Ајова Ситију.

ИУ је сада 14-2 (5-1 Биг Тен), док је држава Ајова побољшала на 17-1 (6-0 Биг Тен).

„Волео бих да смо играли много боље него вечерас“, рекао је тренер Међународне федерације Тијери Морен. „Свака унца заслуга иде држави Ајова, били су сјајни.“

„Имамо нешто у потрази за душом.“ Шта је следеће за ИУ након губитка у Ајови?

Ево три белешке из игре:

Шоу Кејтлин Кларк

Тренер ИУ Тери Морин признао је у петак да Хусиерси, као и већина тимова широм земље, нису смислили солидан начин да успешно чувају звезду државе Ајова Кејтлин Кларк. ИУ се надао да ће, у најмању руку, бити ограничен на мање од просека од 30 поена по утакмици.

У првој четвртини Хусиерси су имали успеха. Кларк је постигао 0-за-6 са распона од 3 поена у првих 10 минута и имао је осам поена од преласка на ивицу. Кларк је потом остварила своју прву тројку на 7 минута друге. Док је публика на Царвер-Хавкеие Арени навијала, Кларк је упутио други узастопни ударац иза лука, а капије су се отвориле.

Индијана у будућности Кејтлин Кларк? Знам колико људи овде подржавају женску кошарку.

Голман ИУ Лексус Баргесер изнудио је Кларк фаул у офанзиви пет минута пре полувремена, пославши је на клупу на неко време. Али сениорка државе Ајова се поново пријавила са два минута преостала у првом полувремену, сахранивши још две тројке да би свој укупни резултат повећала на 20 поена за полувреме.

READ  Упркос свом губитку, Бакси имају „веровање“ у оно што имају и шта могу да ураде

Како је друго полувреме одмицало, чинило се да ништа не може зауставити Кларка. Очигледно је два пута задобила повреду – једну када је пала на лакат, а другу када је повредила скочни зглоб и утрчала у свлачионицу – али се вратила исто брзо као што је изашла.

Неколико пута је дигла Царвер-Хавкеие на ноге са 3с и стигла до 30 поена (46. пут у каријери) до краја треће четвртине. Имала је дабл-дабл у трећој четвртини уз 10 асистенција.

Иако Кларк није покупила више поена у четвртој четвртини, није јој било потребно – Ајова је већ имала предност од 15 поена, а њене саиграчице су јој давале голове. Кларк је напустила игру након што је направила свој четврти фаул у 3-минутном року, због чега је публика гласно узвикала.

ИУ је такође нагласила да, иако не може да заустави Кларка, може покушати да ограничи све. Али виши бек Ајове Моли Дејвис је у првом полувремену успео да пробије одбрану ИУ, упоредивши са њеним сезонским рекордом од 13 поена у првом полувремену и завршивши са 18 поена.

„Сигурно нисмо урадили оно што смо требали, ни са Кејт ни са осталима“, рекао је Морин. „Молли Давис добија 18 поена, само такве ствари. Знате да ће Кејт вероватно добити свој просек, али не желите да дозволите да ови други људи имају велике ноћи. Нажалост, допуштамо многима од њих да узму шта желе од нас“.

Предмет циркулације

ИУ није тим са великим бројем обртаја. Улазећи у утакмицу против Ајове, ИУ је у просеку бележио само 13 изгубљених лопти по утакмици.

READ  Лајтнинг против Ренџерса, резултат у утакмици 5: Михаил Сергачев и Ондреј Палат обезбеђују Тампа Беј масивну победу у Њујорку

До полувремена против Хавкеиса, Хусиерси су већ имали девет.

„Против доброг тима као што је Ајова, не можете себи приуштити превише изгубљених лопти, посебно толико“, рекла је сениорка Клои Мур-Макнил. „Они ће вас натерати да платите, сваки добар тим ће вас натерати да платите за много промета.“

Бек другог разреда Јарден Гарзон, који се у првом полувремену борио против одбране Ајове, имао је пет изгубљених лопти у првом полувремену. Три пута је улетела у фарбу, а затим је направила прекршај у нападу на Моли Дејвис — што је оцењено као флагрантно када је Гарзон случајно ударио Дејвиса у лице.

„Није изгледала удобно и борила се“, рекла је Морин о Гарзону. „Потребна нам је, а ја немам одговор. Знате, имала је неке друге ствари, али морамо је вратити на прави пут.“

ИУ је шутирао боље са паркета од Ајове у првом полувремену, али те изгубљене лопте су омогућиле Хавкеиесима доста прилика за шут. Ајова је у првом полувремену узела 37 шутева са паркета, 15, док је ИУ направио 29 (16),

ИУ-ови проблеми са преокретом наставили су се у другом полувремену, пошто су Хусиерси направили четири изгубљене лопте за пет минута да би започели трећу четвртину. Тај део, са Царвер-Хавкеие Арена поново завијањем, довео је Ајову до серије од 9-0 и скоро четири минута суше за Хоосиерсе.

Хоосиерс се хладе иза лука

Док су Хавкеиес и Хоосиерс у суботу увече направили приближно исти број шутева са терена, разлика је била у томе колико је тих шутева било тројки.

И Хоосиерси и Хавкеиес су се борили изван лука у првој четвртини, при чему је ИУ био 1 од 4 са линије за три поена, а Ајова је била 2 од 13. Али ту су се сличности завршиле.

READ  РХП Роберт Суарез остаје са Падресима: Зашто је бивша звезда НПБ-а добила редак петогодишњи уговор

Кларк је предводила напад на Ајовину бараж тројки у суботу увече, направивши шест од својих 16 шутева изван лука (укључујући један од Хавкеиес-а). Старији бек Хавкеиеа Габе Марсхалл такође је пронашао ватру изван лука, погодивши 4 од 7 за 12 поена.

Насупрот томе, ИУ-ов шут у 3 поена је опао. Гарзон је у суботу био најбољи стрелац Хусиерса изван лука, са 3 од 7 са терена. Сара Сцалиа и Сиднеи Паррисх су се мучиле са линије за 3 поена, али су биле 0-од-4 и 1-од-4.

„Нисмо ударали“, рекао је Морин. „Било је тренутака у којима сам мислио да не изгледамо тако организовано како бисмо желели да изгледамо, и да смо некако кренули од сценарија.