мај 12, 2024

Кингс 123, Клиперси 107: Било једном у Холивуду

Кингси су вечерас наставили низ у НБА сезони након што су резервисали Ол-стар паузу са две умирујуће победе над Денвером и Сан Антониом. Уз мало замаха и добре вибрације са њихове стране, вечерас је била прилика за Кингсе да дају велику изјаву и исправе неке грешке. Лос Анђелес Клиперси су до сада ове сезоне држали рекорд Кингса, савладавши их двоцифрено у претходне две утакмице. Клиперси су са добрим разлогом на трећем месту Западне конференције и није се очекивало да ће лако пропасти. Кингси су морали да играју своју најбољу кошарку. Да видимо како су то урадили:

Брза статистика

исход: Краљеви побеђују 123-107

Сацраменто Кингс: 123 поена, 49,5% напада, 40,5% 3 поена, 81,8% стопала, 29 АСТ, 41 РЕБ, 10 ТО

Лос Анђелес Клиперси: 107 поена, 48,8% напада, 29,6% 3 поена, 95,0% стопала, 23 АСТ, 39 РЕБ, 16 ТО

Много личи на Квентина Тарантина Било једном у ХоливудуОва игра почиње на познат начин, што вас чини да предвидите како ће се вероватно завршити. Без Пола Џорџа, Клиперси су успели да добро забију лопту, ослањајући се на искуство Кавија Леонарда у везном реду, који је постигао 12 од својих 20 поена у првом полувремену. Норман Пауел (21 поен) је рано погодио 2 од својих 5 тројки. Тако да је изгледало као да ће ова утакмица сваког тренутка ићи у корист Клиперса и резултат ће бити исти као у претходним мечевима ове године. Али баш као и класични Тарантинов обрт, Кингси су се одлучили за другачији крај.

Добар, најбољи, најбољи

Добра:
  1. Борба за круну: Ово је вероватно била најбоља дефанзивна утакмица Кингса у сезони. Статистички тренд који је загушио таласе уочи ове утакмице био је да су Клиперси други у лиги са 3 поена предности, док су Кингси последњи у лиги у одбрани. Вечерас су Кингси рекли да проклињу статистичке трендове. Одржали су Клиперсе на само 8-27 (29,6%) са линије за три поена, док су истовремено сами шутирали 15-37 (40,5%). Тешко је победити ту математику у кошарци. Кингси су свој дефанзивни учинак употпунили физичком снагом јер су ефикасно очистили даске, остваривши 10 украдених лопти и бројна одступања. Њихови напори у дефанзиви били су евидентни од почетка и, што је најимпресивније, били су доследни током целог меча. Чинило се као да се сви на Земљи боре за своје право да држе ДПОГ круну.
READ  5 белешки од пораза Пекерса пред сезону до Чифса
Најбоље:
  1. Ефикасан злочин: Кингси су играли своју најбољу кошарку на крају офанзиве. Наравно, Домантас Сабонис је завршио 20. трипл-дабл у сезони са 17 поена, 15 скокова и 12 асистенција. Сва петорица играча завршила су двоцифрено, заједно са Маликом Монком (12 поена) са клупе. У почетку је било приметно да Харисон Барнс (22 поена) и Киган Мареј (11 поена) траже прилику да се умешају у напад. Њихова агресија и активност са лоптом поставили су преседан за напад Кингса, додајући му више димензија и претњи, сигнализирајући Клиперсима да ће вечерас бити слојева у одбрани овог тима. Кевин Хуертер је избио у другом полувремену и завршио са 15 поена при шуту из дубине 3-6. Најбољи део вечерашњег напада био је избор шута. Све је било у току злочина. Чак и када шутеви нису падали на почетку утакмице, Кингси су се држали кретања лопте и посветили се квалитетним ударцима. На крају су почели да пропадају и Кингси су преузели контролу над овом игром до краја првог полувремена.
Најбоље:
  1. Велики стони диктафон: Током четврте четвртине, Кингси су водили са 8 поена разлике уз 8 минута до краја. Де'Арон Фок је кренуо ка клупи да се коначно одмори, док је Кавхи Леонард кренуо ка столу да поново уђе у игру. Ово је била најважнија тачка у игри – Кингси су могли или да одрже успех и зауставе Клиперсе, или је Кавхи Леонард могао да преузме ствари у своје џиновске руке и да им украде игру. Кингси су у том делу добили доста минута са клупе, остваривши три узастопна поседа, док је Малик Монк извео пик-ен-рол потез са Домантасом Сабонисом савршено за три узастопна поена. Дејвион Мичел је такође погодио тројку како би Кингси задржали контролу над овом игром. Тих пет минута акције на клупи повећало је вођство Кингса са 8 поена на 13 поена, омогућавајући Кингсима удобност да затворе коначан посед за победу.
READ  Са Цхристиан Воод Традинг, Мавс Тренцх Пројецт, испуните кључну потребу пре почетка вансезоне

Краљ краљева

Де'Арон Фок је рано поставио тон за ову утакмицу својим одбрамбеним напором и одлучношћу да уђе у боју. Играо се очигледном ватром. Тек када су судије направиле кључну грешку поливши овај пожар бензином у четвртој четвртини, направивши лошу техничку грешку Фоксу због показивања људских емоција, видели смо да овај пожар прераста у неконтролисану ватру. Фокс је ушао у другу брзину и одговорио на тај позив подлим потезом, принудним преокретом на Џејмсу Хардену, још једном направљеном кантом и принудном лоптом за скок на другом крају. Фокс је меч завршио са 33 поена, 7 асистенција и 6 скокова. Да, мислим да се вратио.