Колорадо разбија Вирџинију у мартовском лудилу.  Да ли је Тексас у невољи?

Колорадо разбија Вирџинију у мартовском лудилу. Да ли је Тексас у невољи?

Свира

Колорадо има састанак са Тексасом.

тхе Овнови су доминирали у Вирџинији 67-42 У мечу међу прва четири у уторак. Са победом – првом за државу Колорадо НЦАА турнир Победа од 2013. – 10. носиоци Рамс-и су организовали меч првог кола Мартовског лудила у четвртак против Но. 7 Лонгхорнса у региону средњег запада у оквиру НЦАА турнира.

Стејт Колорадо завршио је регуларну сезону са резултатом 22-9. Упркос поразу у полуфиналу конференцијског турнира Моунтаин Вест од Новог Мексика, Ремси су добили велику понуду и изборили се за 64.

„Никада то нисам замишљао. Знао сам да су наши момци спремни да се такмиче,“ рекао је селектор државе Колорадо Нико Медвед о неповратној победи над Вирџинијом. „Имали смо прилику да играмо овде, ето шта је… Гледаћемо тексашки филм у авиону и поновити то.”

мартовско лудило: 10 смелих предвиђања за НЦАА мушки турнир

више: Мартовско лудило за штампање са рекордима и датумима за НЦАА турнир 2024

Ево шта треба да знате о Тексасовом противнику у првом колу Мартовског лудила:

Стејт Колорадо победио Вирџинију за четврто место

Колорадо Стејт је серијом од 9-0 затворио прво полувреме са вођством од 27-14 у односу на Вирџинију. Кавалирси су шутирали 17,2% из игре, 2-за-9 из три и нису постигли ниједан поен у последњих 10:30 полувремена. Овнови су, са друге стране, шутирали 50% из терена и 3-за-7 из три и повели су 13 поена предности до полувремена.

READ  Сјајан женски НЦАА турнир не заслужује више аматерске грешке

Овнови су повећали предност на чак 25 поена у другом полувремену и савладали 67-42 над Кавалирсима, који су освојили НЦАА шампионат 2019.

Нападач Ремса Џоел Скот постигао је 23 поена и 11 скокова, а Ник Клифорд је додао 17 поена, 10 скокова и шест асистенција. Бек Кавалирса Рис Бекман био је једини играч Вирџиније који је био двоцифрен са 15 поена.

Кавалирси су утакмицу завршили шутирајући 25% из поља и 3-за-17 из три, док су Ремсови шутирали 55,3% из поља и 5-за-14 из три.

Са ким ће се Колорадо следеће суочити у мартовском лудилу?

Ремси ће се суочити са Тексасом, 7. носиоцем на Средњем западу, у четвртак у Спецтрум Центру у Шарлоту, Северна Каролина. Победник ће се пласирати у други круг да би се суочио са победником број 2 Тенесија и бр. 15 Ст. Петра.

Када је држава Колорадо последњи пут учествовала на НЦАА турниру?

Ремси су се појавили на НЦАА турниру 11 пута, последњи пут 2022. године, када је Колорадо Стејт претрпео непријатан пораз у првом колу од 11. Мичигена као носилац број 6. Стејт Колорадо је стигао до елитних осам 1969. и има укупни резултат Рекорд мартовског лудила од -5. 12.