мај 2, 2024

Конор Бедард из Блацкхавкса је повређен након великог ударца на отвореном леду у поразу од Девилса

Нови нападач Чикага Блекхокса, Конор Бедард, препустио је пораз у понедељак од 4-2 од Њу Џерси Девилса након великог ударца на леду у првој трећини и није се вратио.

Блекхокси су најавили да ће Бедард пропустити остатак утакмице пре другог полувремена. Играо је четири смене и 3:05 на леду увече.

После утакмице, тренер Чикага Лук Ричардсон није имао много новости о Бедарду.

„Нисам се вратио у игру“, рекао је Ричардсон на питање о Бедарду. „Све ћемо довести кући и проверити их код куће да видимо да ли има још нешто. Надамо се да ћемо сутра знати више.“

Повреда се догодила када је Бедард држао пак кроз одбрану Девилса, поделио два дефанзивца на плавој линији и клизио директно у нападачког дефанзивца Девилса Брендана Смита. Од силине ударца Бедарда је послао на лед и он се одмах десном руком ухватио за лице. Бедард је устао, клизнуо по леду и отишао право у свлачионицу Блекхокса.

Бедард није био једини играч Чикага који је у петак изгубио због повреде. Нападач Ник Фолињо напустио је игру после борбе са Смитом у другом полувремену. Блекхокси су најавили да ће Фолињо пропустити остатак утакмице пре треће трећине. Фолињо је ове сезоне у 39 утакмица постигао осам голова и уписао девет асистенција.

READ  Дерек Царр пристаје на трогодишње продужење за 121,5 милиона долара са Лас Вегас Раидерсом, потврђује извор

Нападач Чикага Борис Качук сматрао је да је ударац Бедарда био неуредан.

„Сви су то видели као прљаво, па ја мислим да је прљаво“, рекао је Качук.

Ричардсон је био мање самоуверен.

„Још га нисам видео много пута“, рекао је Ричардсон. „Видео сам то брзо на клупи. Не знам да ли је било прљаво. Мислим да је Конор покушавао да дође до пака, а није то видео јер је био иза једног од играча. Мислим да није нагазио је. Мислим да је некако стао и Конор га је ударио наопачке.“

„Мислим да није хтео да удари или нешто слично. Мислим да је играо јако на плавој линији и покушавао да одмакне лопту од пенала.

Ричардсон је био више него добар са Фолињоом који је напредовао у Бедардовој одбрани.

„Играчи ће увек правити изузетке и бити узбуђенији јер су уложени и то су њихови саиграчи“, рекао је Ричардсон. „То је увек добра ствар. То је добар знак. Овај тим је добар блиски тим и то су радили целе године. Урадио је сјајан посао тамо. Мислио сам да је подигао момке и да су момци успели да елиминишу било који врста пенала које је Ник извео вечерас. То је он вођа.“ Ник.

18-годишњи Бедард, број 1 у укупном избору на драфту 2023, изабран је за НХЛ Алл-Стар утакмицу у четвртак. Ове сезоне је постигао 15 голова и уписао 18 асистенција на 39 мечева.

Бедард је најновији играч који је додат на растућу листу повређених Блекхокса. На листи резервних за повреде већ су били Тејлор Хол, Сет Џонс, Тајлер Џонсон, Тејлор Радиш, Ентони Бовилије, Џои Андерсон и Андреас Атанасиу.