мај 2, 2024

Леброн Џејмс и Лејкерси су преживели победу над Гризлисима у Премијер лиги и повели у серији од 3-1

Леброн Џејмс и Лејкерси нису то олакшали, али су преживели дивљу и ружну утакмицу у четвртој утакмици у понедељак увече у Лос Анђелесу против Мемфис Гризлиса.

Лејкерси су напредовали у продужетку савладавши Гризлисе са 117-111 у првој рунди плеј-офа. То је донело предност Лос Анђелесу у серији од 3-1 и гурнуло Гризлије на ивицу елиминације ударцем главом у петој утакмици у среду у Мемфису. Лејкерси нису прошли прву рунду плеј-офа од када су ушли у своју титулу унутар мехура ЦОВИД-19 2020.

Након што су Лејкерси отворили продужетак са 5-2, повели су три поена предности након што је Ентони Дејвис прокоцкао промашену канту на ивици. Затим, након заустављања на другом крају, Џејмс је напао ивицу и бацио лопту кроз грешку Дилона Брукса и довео Лејкерсе у предност за пет на 28 секунди до краја игре.

Заустављени на другом крају, Лејкерси су победили са шест разлике.

Џејмс је предводио Лос Анђелес са 22 поена, 20 скокова и седам асистенција. Он је први играч Лејкерса који је забележио најмање 20 поена и 20 скокова у плеј-офу од Шакила О’Нила 2004.

Леброн Џејмс и Лејкерси су сада на једну победу од победе над 2. носиоцем Западне конференције. (Гари А Васкуез / УСА Тодаи)

„Он разуме тајминг свега“, рекао је тренер Лејкерса Дарвин Хам о Џејмсу. Преко НБА репортера Марка Медине. „Знајући шта се догодило јуче, а шта је непознато сутра, чини га више утемељеним у садашњости и садашњем тренутку. Сва његова путовања, све огромне ствари које је постигао, он и даље има ту страст и ту одлучност да жели да буде на врху, а ја жели да постави свој тим у праву позицију.“ Да буде успешан. То је оно што сам видео… То је управо начин на који је био током своје каријере.“

Иако је завршница продужетака била импресивна, дивљи низ регулационих завршница их је довео до тога.

READ  Извори: Тре'Давиоус Вхите намерава да потпише са Рамсом

Лејкерси форсирају продужетке после последњих десет секунди

Гризлиси су изгледали као да су победили у понедељак касно увече у Црипто.цом Арени.

Нападач Гризлиса Јарен Џексон млађи дошао је до великог блокера на Руи Хачимуру, који се брзо разбио и послао Ја Моранта да бежи на другу страну. Онда је Морант бацио Дезмонду Бејну, који га је поставио и довео Мемфиса у дупли резултат са 6,1 секунде до краја.

Мада, тада је Џејмс преузео власт. Џејмс је, након што је ухватио унутрашњи пас, одвезао се право до ивице и узвратио сопственим ударцем преко Џексона и изједначио.

Овај сет је Џејмсу био први у шест покушаја у четвртој четвртини.

Гризлиси су добили последњи ударац на победника игре на другој страни, али је Дејвис одбио Морантов последњи ударац.

Лејкерси су требали имати лаку победу након што су их показали у првом полувремену. Водећи са 14 поена разлике почетком друге четвртине, Гризлиси су изгледали потпуно неусклађено. Међутим, Мемфис је то сакупио непосредно пре полувремена, и завршио период са вођством од 14-1, које је Бане убацио у тројку непосредно пре зујалице. Ово је смањило предност Лејкерса на два бода.

Гризлиси су то издржали и у трећој четвртини, а Морант је завршио период тако што је погодио зујалицу и дао им још два низа.

Напад Лејкерса је био тежак. Дејвис је имао само 2 поена у првом полувремену након што је шутирао 0-за-5 из игре, а Јаред Вандербилт је био њихов најбољи стрелац током већег дела треће четвртине.

Али Д’Анђело Расел је спринтао у четврту, убацио три узастопне тројке како би задржао Лејкерсе и касно изједначио. То је довело до апсурдног коначног низа и продужетка.

READ  Великих десет нуди велики нови ТВ уговор са Фок-ом, НБЦ-јем и ЦБС-ом - али не и са ЕСПН-ом

Пејн је предводио Гризлије са 36 поена и седам скокова док је шутирао 13 од 29 из игре. Морант је додао 19 поена и седам асистенција, а Џексон је завршио са 14 поена и 14 скокова.

Остин Ривс је предводио Лејкерсе са 23 поена након што је шутирао 7 од 16 са терена. Расел је завршио са 17 поена, а Вандербилт је изгубио 15. Дејвис је завршио дан са 12 поена и 11 скокова.

„Имамо много момака за постсезону, и ја то разумем“, рекао је Џејмс на ТНТ-у. „Мој посао је да се побринем да остану изједначени и да схватим да једна утакмица неће дефинисати целу серију, али морамо да будемо бољи, желим да се сви осећају пријатно када смо на паркету и само играм бесплатно. Пусти ме да бринем о Кс-овима и ОС-у и техничким стварима и свим осталим стварима. Могу то да урадим.“

Пета утакмица серије је смештена у среду увече у Тенесију.