април 23, 2024

Лејкерси су победили Гризлије са 40 и пласирали се у 2. коло НБА плеј-офа

Даве МцМенаминШтабни писац ЕСПН-а4 минута за читање

Д-Ло избија у нову утакмицу плеј-офа високог профила пошто Лејкерси нокаутирају Гризлије

Д’Анђело Расел је запалио Мемфис са 31, док су Лејкерси покушавали да се пласирају у полуфинале Западне конференције.

Лос Анђелес — Леброн Џејмс је обећао да ће бити бољи у 6. утакмици у петак серије Лос Анђелес Лејкерса у првом колу против Мемфис Гризлиса.

Он је одржао своју реч, а његови саиграчи су наставили да врше притисак на Гризлије од почетка, уништавајући 2. носиоце Гризлије са 125-85 да би победили у серији 4-2.

Џејмсу је било потребно 17 шутева да би постигао пет у петој утакмици. А у петак је погодио седам од својих првих осам шутева, наглашавајући доминантан учинак у првом полувремену дворучним ударцем уназад на прелазу.

Лос Анђелес је водио са 17 поена разлике у првом полувремену, а Џејмс је имао 16, један више од његовог резултата у петој утакмици. Завршио је са 22 поена, шест асистенција и пет скокова и уписао се у историју, победивши у 40. серији плеј-офа у каријери, изједначивши Дерека Фишера за највише свих времена.

„Он игра са осећајем хитности“, рекао је тренер Лејкерса Дарвин Хам о 20-годишњем ветерану пре утакмице. „Он зна да их има само толико [postseason runs] моћи ће да учествује у томе. Тако да је дефинитивно ту за сада.“

Друга половина игре 6 била је само продужена прослава за публику Црипто.цом Арене, пошто су Лејкерси водили са чак 40. Навијање је стизало, пошто је франшиза завршила своју прву победу на домаћем терену и завршила плеј-оф серију од 2012. , када је победио Денвер Нагетсе у 7. утакмици у првом колу.

Д’Ангело Русселл из Лејкерса је био укључен у процес откупа са Џејмсом. После 4-за-11 у поразу у среду од Мемфиса, био је 5-за-8 само у првој четвртини. Расел је завршио са рекордним резултатом у каријери 31 поеном при шуту 12 према 17, поставивши висок резултат у плеј-офу. Он је у великој мери изостао из плеј-офа, јер никада раније није шутирао 50% или боље у постсезонској утакмици.

И то је урадио са Кајријем Ирвингом, Џејмсовим старим саиграчем у Кливленд Кавалирсима, који је седео директно преко пута клупе Лејкерса.

Чинило се да је све пошло за руком Лејкерсима у петак. Њихов напад је шутирао 53,8% из терена. Њихова одбрана је донела Мемфису 30,2%.

Играјући партер, постао је миљеник у Лос Анђелесу, Остин Ривс је постигао 11 поена, осам асистенција и шест скокова. Џаред Вандербилт је помогао да узнемири звезду Гризлија Ја Моранта у ноћи шута 3-за-16, док је 3-за-8 постигао девет поена у нападу. Руи Хацхимура је поново био ефикасан са клупе, постигао је шест поена при шутирању 3-за-5, укључујући два закуцавања која су се замахнула у арени.

А Ентони Дејвис — чија је повреда оличење разочарења тима у последњих неколико сезона — добио је „АД! АД!“ Поздрави публике након што су изашли са терена за спас крајем треће четвртине, а Лејкерси су водили 30.

Дејвис – који је завршио са 16 поена при шуту 6 за 9, 14 скокова и пет блокада – подигао је руке у ваздух и затражио још навијача.

Обе екипе су имале предност са више од девет минута до краја у четвртој четвртини, а Лос Анђелес је водио 103-71. Ретко када се Лејкерси дешавају тако јаке победе као оне у петак током регуларне сезоне, а камоли у важнијим мечевима ове године.

Лејкерси су постали први 7. носилац који је изнео пораз у уводној рунди од Сан Антонио Спарса 2010. и тек шести тим који је икада постигао тај подвиг. Они чекају победника 7. утакмице између Сакраменто Кингса и Голден Стејт Вориорса у недељу да би сазнали свог противника у другом колу.

Након што су започели сезону 2-10, Лејкерси су победили у 14 од последњих 18 утакмица које обухватају завршни део регуларне сезоне до победе над Минесота Тимбервулвсима како би се пласирали у серију Гризлија.

Лејкерси су постали други тим који је играо у првенству, од његовог увођења 2020. године, који је прошао у друго коло, придруживши се Мајами Хиту, који је избацио Милвоки Баксе раније ове недеље.

Џејмс и Дејвис су побољшали на 5-0 у плеј-оф серији пошто су обојица здрави.

Након што је Дилон Брукс из Гризлија назвао Џејмса „старим“ након што су Лејкерси изгубили другу утакмицу у Мемфису, Лос Анђелес је добио три од наредне четири утакмице.

Џејмс се супротставио Бруксу на терену пре треће утакмице у Лос Анђелесу. Извор близак разговору рекао је за ЕСПН Џејмс да је Џејмсова порука Бруксу у суштини била: „Да ли сте спремни за оно што вас очекује вечерас?“

Брукс није био спреман. Гризлији нису били спремни.

И наставља се после сезоне 38-годишњег Џејмса.

READ  Шта би НФЛ требало да уради у вези са игром Биллс-Бенгалс на чекању? Без преседана, ево опција и најбољег курса