април 28, 2024

ЛСУ-ов Ласт-Теар Боа је хоспитализован након што је био испружен са повредама главе и врата

Јуниорска гарда ЛСУ Ласт-Теар Поа има покрете у екстремитетима и вратила је чист ЦТ након што је претрпела застрашујуће повреде у пределу главе и врата током победе њеног тима над Оле Мисс резултатом 75-67 у полуфиналу женског кошаркашког турнира СЕЦ-а Субота.

Тренер Лејди тигрова Ким Мулкеи открио је вест Репортерс пост Игра.

за сваки Цореи Диаз Подређени Тхе Даили АдвертисерБоа је пребачен у болницу Сент Франсис у Гринвилу у Јужној Каролини, где се одржава турнир, на даљу процену.

Повреде су се догодиле након што је Поа покушао да у четвртој четвртини наплати Оле Мисс Мадисон Сцотт на нешто мање од шест минута до краја. Пуа је приликом пада ударила главом и вратом о терен испод коша.

Остао сам доле У почетку пре него што је покушала да изађе са терена, Пуа се опустила на терену док су званичници пратили њу. Медицинско особље је ставило Боин врат у протезу пре него што је извучен ван терена.

Боа, јуниор из Мелбурна, Аустралија, ушао је у утакмицу Оле Мисс са просечним постизањем од 5,0 поена уз 43,3 одсто шута, 3,1 асистенцију и 1,2 украдене лопте за 20,7 минута по утакмици. Играла је у 31 утакмици (девет стартова) за 8. ЛСУ Лади Тигерс ове сезоне.

Очигледно је да је повреда имала дубок утицај на њене саиграче и тренере, који су још морали да проведу скоро шест минута времена за игру да би завршили победу.

Звезда ЛСУ Ангел Реесе била је једна од њих.

Играчи и тренери су се такође молили на терену након инцидента:

READ  Резултати АЦЦ/Биг Тен Цхалленге-а 2022: победа Дукеа против државе Охајо помаже АЦЦ-у да обезбеди победу у финалној серији

ЛСУ је на крају издржао победу од осам поена и сада ће се суочити са непораженом државом Јужне Каролине у утакмици СЕЦ шампионата у недељу.