април 26, 2024

Лукас: Брзи рефлекси Бостонског колеџа

Написао Адам Лукас

1. Каролина је урадила оно што је требало у победи 85-61 над Бостон коледзом у другом колу АЦЦ турнира. Каролина је сада победила 16 од Финал 17 против Орлова.

2. Као и раније, велика прича између утакмице од 19 часова сада и сутра постаје предност Армандо Пацоте чланак. Велики Тар Хеел је у првом полувремену окренуо леви скочни зглоб и отишао у свлачионицу до краја првог периода. Вратио се и одиграо првих 5:33 другог полувремена, али је био јасно ограничен и није имао повећање. Каролини ће требати онолико Бацота колико може да се суочи са Вирџинијом (графикон на крају утакмице на ЕСПН-у са којим се УНЦ суочио са Клемсоном је погрешио). Имао је десет поена и шест табли за 18 минута против БК.

3. Каролина је у првом полувремену направила одличан напад. Врло је једноставно: кадрови се снимају. И као што сада знате, ако гледате овај тим, тешко их је победити када уђу шутеви. Цалеб Лове Предњачио је са 22 поена на 9-за-20 из терена, и РЈ Давис Додато је 18 при шуту 7-за-12. Каролинин напад је такође укључивао 10-за-23 са линије за три поена, здравих 43,5 одсто.

4. Као што се често дешавало са овогодишњим тимом, добар напад је довео до веће оштрине у одбрани. После интензивног дводневног вежбања после утакмице Дукеа, Тар Хеелс су потпуно угашени у дефанзиви и изазивали су скоро сваки пас и пуштање на Бостон колеџ у првих 20 минута.

5. Нанцеина кућа Додан елемент заштите ивица у Каролинину одбрану. Нанце је имао четири блока у среду, са две непријатељске игре које су порицале оно што је у почетку изгледало као лак кош за Орлове. Нанце сада има десет блокова у претходне четири утакмице. Имао је десет блокова у 17 АЦЦ утакмица пре тога. Нанце је такође био ефикасан у офанзиви и одрадио је сав свој посао на средини терена, освојивши десет поена.

READ  Објављен је распоред другог кола плеј-офа НБА лиге Санс-Нагетса

6. Одбрамбено прилагођавање у првом полувремену променило је ток игре. Мекеј Ештон-Ленгфорд је почео утакмицу са 3-3 из терена и победио све три. Али онда су се катранске пете окренуле цури црна до Асхтон-Лангфорда, и била је 1-за-3 до краја полувремена и један у наредних шест док је Каролина изградила највеће вођство Тар Хеелс-а у било којој АЦЦ утакмици. Ештон-Ленгфорд није поентирао у другом полувремену до пет минута од краја меча.

7. Нешто неочекивано се догодило у среду увече: Тхе Тар Хеелс покренули су Бостонски колеџ из округа. Орлови су покушали да погледају 1-3-1 средином првог полувремена, али брзи скок Каролине у офанзиви који је довео до коша и брзе тројке убедили су Ерла Гранта да је ово била лоша идеја. Тар Хеелс нису били толико успешни против терена у другом полувремену, када су били веома стагнирани у нападу. Наравно, то подручје неће бити проблем сутра увече против Вирџиније.

8. А Роугх Нигхт’с Буфф Јохнсонали прича веома касно у сезони је појава Донтрез Стилес. Рођени Кинстон није био блистав, али такође није повредио Каролину са клупе. Стајлсов врхунац у среду увече био је сјајан пас Нансу за асистенцију, а он је такође додао и основну акцију за два минута до краја.

9. СТИЛЕС ЈЕ БИЛА ДЕО УНЦ СЕАТ ЈЕДИНИЦЕ КОЈА ДАЈЕ ШТЕТИМА НЕКЕ ЈАКЕ МИНУТЕ. Ди Марцо Дунн погодио неколико тројки, Сетх Тримбле Постигнут из вожње, Тар Хеел је дао 17 поена. Као што сви знају, морате да избаците продукцију са клупе да бисте победили у четири утакмице у четири дана. Имали смо чак и визију Бисцуит Боиса – или барем делимичног Бисцуит Боиса, јер (смешна) правила ограничавају колико играча може да се обуче и Доуи Фарес И Бо Маи Били су на трибинама у уличној одећи – у последњем тренутку.

READ  Издвајамо Мичиген Стејт и Охајо: Макарти и Едвардс предводе Вулверине до победе

10. Ове године је прва сезона промена седишта на АЦЦ турниру. Традиционално, све школске карте су груписане по секцијама, тако да постоји сет места за сваку школу. Ове године, међутим, свака школа је имала по неколико карата више у „добрим“ одељцима, што доводи до потпуно другачијег осећања.

11. Чак и са променом, Гринсборо се и даље осећа добро (и био је прикладно место за Џима Бохајма да тренира своју последњу утакмицу). Следеће године, АЦЦ турнир се враћа у Вашингтон, Д.Ц. (који је такође место последњег АЦЦ турнира у држави Каролина 2016.). Наредне локације нису објављене.

12. Званичници су носили ружичасте звиждаљке у част 22-годишње ћерке Роџера Ајерса, којој је недавно дијагностикован рак штитне жлезде. Верује се да је стање рано ухваћено.