април 29, 2024

МСУ хокејаш победио у трилеру за продужетке у првом колу НЦАА турнира над ВМУ

МАРИЛАНД ХИГХТС, Мо. – Хокејашком тиму Мичигена ове сезоне није страно такмичење у узбудљивим такмичењима. Али регионално полуфинале у петак против Западног Мичигена може бити врхунац.

После заостатка 4-2 почетком трећег периода, Спартанси под бројем 1 су драматично изнудили продужетке. Затим, нешто више од девет минута након додатне сесије, старији нападач МСУ-а Џереми Дејвидсон је погодио ударац који је одбио клизача из Западног Мичигена у мрежу, пославши МСУ у следећу рунду са победом од 5-4.

Спартанци (25-9-3) ће играти против победника вечерашње утакмице између 2. Северне Дакоте и 3. Мичигена у недељу у 18.30 у Центене Цоммунити Ице Центру у предграђу Сент Луиса.

МСУ скоро да није стигао до продужетка. Али, са празним голом и минутом до краја, нови дефанзивац Артјом Левшунов пројурио је из неутралне зоне, поред дефанзивца Западног Мичигена, пре него што је пронашао нападача Карсена Дуварта широм отвореног испред набора за изједначење са 55,8. Преостале секунде.

Осим кратког периода у другом периоду када је изгледало да Спартанци имају контролу, цела утакмица је била тешка битка за МСУ.

Западни Мичиген је први ушао у игру након што је нападач Маттео Цостантини шутирао кроз саобраћај поред голмана МСУ Треиа Аугустина и повео са 1-0 у свлачионицу након прве трећине.

Почетком другог периода, нови дефанзивац МСУ-а Патрицк Геари се дугом пасом повезао са напредњаком друге године Даниелом Русселл-ом. Расел је направио сјајан први додир да би се одлепио и победио голмана Западног Мичигена Камерона Роуа и ставио МСУ на таблу.

Спартанци су повели средином другог периода када је млађи одбрамбени играч Давид Гуцциарди опалио брзим ударцем са тачке и савладао Роуа. Али док су Спартанци брујали, једанаестерац и гол за пауер плеј који је уследио из Западног Мичигена померили су замах ка Бронкосима.

READ  Макс Ферстапен осваја други шампионат Ф1 на Великој награди Јапана

Стејт Западног Мичигена би додао још два гола изједначене снаге — за укупно три гола у распону од 3:20 — да би се у последњем периоду одиграло 4-2.

Четврта линија МСУ-а, коју је дизајнирао нападач друге године Тиернан Схоуди, била је тешка испред и на крају је преокренула Бронкосе, што је довело до лабаве лопте одбрамбеном играчу Нешу Ниенхуису. Капитен МСУ-а је шутирао поред Ровеа са високог прореза и смањио заостатак на само један гол у 11 минута игре до краја.

Контактирајте Натанијела Бота на нботт@лсј.цом и пратите га на Твитеру @Натханиел_Ботт