април 28, 2024

Наде за титулу у Великој десеторки женске државе Ајове су се смањиле са поразом Индијане

Свира

БЛУМИНГТОН, Индија – Женска кошарка из Ајове претрпела је највећи пораз у сезони, пала је од Индијане са 86-69 у Сали Скупштине у четвртак.

Звезда Стејта Ајове Кејтлин Кларк постигла је 24 поена. Међутим, Кларк није био баш ефикасан, шутирао је 8 од 26 из поља и 3 од 16 из дубине. Уз Кларка, Кејт Мартин је имала 19, а Хана Столке 10 поена. Осим тог тројца, ниједан други Хавкеие није имао више од шест поена.

Тимски, Ајова Стејт је шутирао 38,8 са терена.

Недоследност између линије за три поена била је главни фактор у резултату у четвртак. Индијана је погодила 9 од 21 (42,9%) из дубине. У међувремену, Ајова је погодила само 5 од 28 (17,9%) из велике удаљености.

Сара Сцалиа из Индијане имала је 25 и погодила 3 ​​од 8 из дубине. Јарден Гарзон је дао 15 голова и отишао 3 од 5 из дубине. Током победе државе Ајова над Индијаном раније ове сезоне, ова двојица су у комбинацији са 17 поена постигли 7 од 19 са терена.

У четвртак је звезда Индијане Мекензи Холмс додао 24 поена.

Али део борбе у уторак била је и чињеница да је држава Индијана надмашила Ајову. Хусиерси су играли физички са којом држава Ајова није могла да се такмичи.

Ово не умањује тежину победе на паркету Скупштине. Индијана је, упркос томе што је пре четвртка изгубила 20 поена у гостима, и даље добар тим. Играње у тако бучном окружењу отежава задатак.

READ  Вајлд је изборио место у плеј-офу, али је изгубио контролу на табели:

Али степен до којег је Ајова изгледала неспретно није била охрабрујућа.

Ајова Стејт се снажно мучио у првом полувремену. Кејтлин Кларк, која је постигла 20 од 33 поена државе Ајова, није имала много помоћи око себе. Индијана је погодила 40% из дубине, док је Ајова погодила само 21,4%. Још једна брига је био недостатак густине у Ајови. Хусиерси су играли са много већом предношћу од Хавкеиса.

више: „Нисам превише забринута за будућност“, питала је Кејтлин Кларк о грозници Индијане.

Стејт Ајова, који је на полувремену заостајао 44-33, имао је тежак задатак пред собом.

За мање од два минута у трећем кварталу, дефицит државе Ајова је порастао на 16.

Хавкеиес су коначно показали неке знаке живота, кренувши у серију од 6-0 и смањили заостатак на 11. Али, Сиднеи Паррисх из Индијане је узвратио тројкама у узастопним нападима Хоосиер-а.

Међутим, држава Ајова је наставила да се бори. До краја треће четвртине смањили су заостатак на осам поена.

Али Индијана је затворила врата, надмашивши Ајову за девет поена у четвртој четвртини. У другој и четвртој четвртини комбиновано, Хусиерси су надмашили Хокије за 19 поена.

више: Листицо: Потребан је неки контекст пре него што почну разговори Кејтлин против Пистол Пита

Пут државе Ајове до освајања титуле Биг Тен — или барем њеног дела — у уторак је био велики ударац. Хавкеиес, који сада имају 12-3 на конференцији, сада заостају за државом Охајо и Индијаном на табели Биг Тен.

Држава Охајо је на врху групе са конференцијским резултатом 14-1. Индијана, која је одиграла више утакмица Биг Тен од Ајове, сада има 13-3 на конференцији. Држава Ајова 12-3.

READ  Расел Вестбрук из Лос Анђелес Лејкерса руга се причама Минесоте Тимбервулвса о смећу након пораза у експлозији

Ајова нема много времена да крене, посебно држава Охајо. Хавкеиес имају још три утакмице регуларне сезоне: Илиноис (домаћи), Минесота (у гостима) и Охајо Стејт (домаћи). Буцкеиес сада контролишу сопствену судбину и могу освојити титулу шампиона Биг Тен победом.

Да би чак имала шансу да буде на врху табеле, Ајова мора да победи и добије помоћ на другом месту.

Ово појачава неке од колапса које је држава Ајова доживела раније ове сезоне. Хавкеиес су ове сезоне искористили предност у четвртој четвртини на гостовању против државе Охајо и Небраске. То је учинило маргину за грешку веома малом, што се вратило да их је угризло у оваквој утакмици, где би пораз у изазовном окружењу могао да умањи њихове шансе за титулу великих десет.

Када је у питању трка за титулу великих десет, четвртак би могао бити ударац од којег држава Ајова не може да се опорави.

Пратите Тајлера Такмана на Кс @Тилер_Т15комуницирати путем е-поште на ттацхман@ганнетт.цом