април 13, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Наступи уживо из Србије, Исланда, Шведске и Португала – ЕСЦБЕАТ

Наступи уживо из Србије, Исланда, Шведске и Португала – ЕСЦБЕАТ

Ево још једне значајне суботе у сезони:
Исланд И Србија Они ће изабрати свог извођача и песму за Евровизију 2024 2 земље Напредујемо са њиховим националним селекцијама за Евровизију 2024: Сведен И Португал.

Мелодифестивален 2024” – 5. тачка + „друга шанса”

када

20:00 – 22:00 ЦЕТ

Како видети?

СВТ Плаи

Уметници и песме

Редослед за вечерашњу емисију:

  1. Маркус и Мартинус “незаборавно” (Аудио / Видео клип)
  2. Цхелсеа Муцко – „Цонтролла“ (енг: Цонтрол) (Аудио / Видео клип)
  3. Џеј Смит – „Враћам се својим коренима“ (Аудио / Видео клип)
  4. Електра (Робин Вернер) – „Панне Маје“ (Аудио / Видео клип)
  5. Анника ВикиХолдер „светло“ (Аудио / Видео клип)
  6. Медина „К Сера“ (шта год) (Аудио / Видео клип)

форму

Мелодифестивален 2024” у трајању од 6 недеља: 5 квалификација и велико финале.
6 уметника ће се такмичити у свакој рунди: 2 ће се квалификовати у финале, 2 ће имати прилику да се такмиче за другу шансу, а преостала 2 ће бити елиминисана.

Гласање ће се одвијати у 2 круга, у којима може гласати само јавност:

  • Гласови ће бити груписани у 8 група бирача: ТелевотеИ 7 старосних категорија (3-9, 10-15, 16-29, 30-44, 45-59, 60-74, 75+)
  • Победник првог кола добија улазницу за финале.
  • Преосталих 5 чинова се суочава са још једним гласањем, при чему се гласови сваке групе збрајају у низ поена: 12,10,8,5,3

На крају ове врућине одиграће се „рунда друге шансе“. 10 уметника ће се такмичити за 2 места у финалу.
Састав „Друга шанса“ је следећи:

  1. Елиза Линдстром – Заувек твој (69 поена, 3. место, 1. група)
  2. Адам Воодс – Супернатурал (66 поена, 4. место, 1. група)
  3. Драга Сара – Тхе Силенце Астор Иоу (61 поен, 3. место, 2. група)
  4. Фрогги Снуск – Унга и Фреја (58 поена, 4. место, 2. група)
  5. Кунилла особа – Нећу да се померим (Ла Ла Гунилла) (53 бода, 3. место, 3. група)
  6. Глади – Четири Дика (49 поена, 4. место, 3. група)
  7. Гримизна – Цирцус Кс (55 бодова, 3. место, 4. група)
  8. Албин Дингвалл – Финисхед Беионд Иоу (53 бода, 4. место, група 4)
  9. Круг 5, 3. место
  10. Круг 5, 4. место
READ  Светска атлетика Хопе Косово ће без проблема учествовати на српском такмичењу - излазак

оф Сонгвагеп 2024“ – крај

када

20:45 – 23:10 ЦЕТ

Како видети?

РУВ
РУВ (коментар на енглеском)

Уметници и песме

Редослед за вечерашњу емисију:

  1. ВӔБ – Биоминт
  2. Хера Бјорк –Плашим се висине
  3. Анита – пасти
  4. Башар Мурад Дивљи запад
  5. Цхица Озку атмосферу

ИоуТубе плејлиста (исландске верзије)

ИоуТубе плејлиста (енглеске верзије)

Спотифи

форму

Три Ракхилдур Стеинунен Јансдоттир, Сигурðур Ори Гуннарссон И Аннстеин Он ће водити емисију.

Резултати ће се одлучивати у 2 кола:

  1. Коло 1 – Резултати ће бити засновани на 50% гласова жирија (мешавина домаћих и међународних жирија) и 50% гласова јавности. На основу пропорционалног система, прва 2 глумца ће наставити у Супер-финале.
  2. 2. коло – Поврх сакупљених поена, јавност може поново да гласа за једну од 2 акције. Уметници који добију највише поена побеђују на такмичењу.

Песма и Евровицију 2024″ – Финале

када

21:00 – 00:30 ЦЕТ

Како видети?

РТС ИоуТубе уживо



Песме и уметници

Своје песме ће уживо извести 16 извођача:

  1. Ева ЛавренцеДом (Енг: Почетна)
  2. ДордјиЛуна Парк
  3. БрескигаОрлово Кнесто (Еагле'с Нест)
  4. Тхеа ДораРамонда
  5. Цхристинапостоље (енглески: Рампарт)
  6. Марко МантићДно (енг: испод)
  7. М.ИраПерсепсија (енглески: перцептион)
  8. Милан БујаковићМоје ТВЈ (Енг: мој сопствени)
  9. Немања РадошевићЈутра бес дебе (енглески: јутро без тебе)
  10. Кани Није МирдавДијамантхи (енглески: Диамондс)
  11. ЈорјаКао ти Огледалу (Енг: Слика у огледалу)
  12. ЈејнаНајбоља (Енг: Најбољи)
  13. ЦонструцтаНово, Поље (енглески: новије, боље)
  14. Бојана к ДавидНе не не
  15. Лена КовачевићЈови ме Лена (Енг: Цалл Ме Лена)
  16. Душан КурдикЗбог тебе живим (Енг: Живим због тебе)
READ  Србија и Русија обећавају да ће се борити против „обојених револуција“

Плаилист

Цела листа песама може се наћи на различитим дигиталним платформама

ИоуТубе плејлиста
Спотифи
Аппле Мусиц

ИоуТубе постер

форму

Драгана цосгерина И Славон Дослов биће главни домаћини Кристина Раденковић И Стефан Поповић Зелена соба ће бити домаћини.

Резултати ће бити одређени на основу 50% гласова јавности (систем по скали: 1-12 поена) и 50% гласова националног жирија (по систему скале: 1-12 поена).

Цанцхао Фестивал 2024″ – Полуфинале 2

када

22:00 – 01:25 ЦЕТ

Како видети?

РТП уживо
РТП Интернатионал

Песме и уметници

10 извођача ће извести своју песму уживо

  1. Бупа Еспињо – Ох Фарол
  2. Кристина Клара – Примавера
  3. Лео Медиа Досе Мистерио
  4. Филипа – Не можеш се сакрити
  5. Жоао Куто – Куарто Пара Ум
  6. наргила – Пе де Цхоро
  7. Нема Мака ФТ. Ана Марија – Ацетар
  8. Мариа Јоао Тхеа
  9. Рита Онофре – Цреатура
  10. Силк Нобер променити

Плаилист

Комплетна листа песама може се наћи на различитим дигиталним платформама:

Мрежно светло

ИоуТубе постер

Спотифи

Аппле Мусиц

форму

Резултати ће се одлучивати у 2 кола:

  1. Коло 1 – Резултати ће бити одређени на основу 50% гласова јавности и 50% гласова националног жирија. У финале ће се квалификовати 5 најбољих уметника
  2. 2. коло – Преосталих 5 извођача ће се такмичити за додатно место у финалу, овога пута само на основу јавног гласања

Домаћини прве полуфиналне емисије: Џорџ Габријел И Сониа Араујо.
Инес Лопес Гонцалвес Они ће водити зелену собу