мај 3, 2024

НБА: Детроит Пистонси забележили 27. узастопни пораз у једној сезони

Детроит (АФП) – Детроит Пистонс направио НБА датум.

Детроит је постао први тим у лиги који је изгубио 27 узастопних утакмица у сезони, након пораза од Бруклин Нетса са 118-112 у уторак увече.

тхе Мреже су победиле Пистонсе У суботу у Бруклину, што им је донело 26. пораз узастопно у изједначењу између Кливленд Кавалирса 2010-11 и Филаделфије 76ерса 2013-14 за највише узастопних пораза у једној сезони.

Детроит више не дели нежељену ознаку.

Следи укупан рекорд од 28 узастопних пораза, који су поставили Филаделфија 76ерси од краја сезоне 2014-15 до почетка 2015-16.

Барем се чини да ће се поклапати с рекордом са утакмицом у четвртак увече против водећих НБА Бостон Селтикса на гостовању.

Утакмица против Бруклина, као и актуелна сезона, почела је обећавајући.

Детроит је кренуо у серију 9-1 и повео са 14 поена у првој четвртини пре него што је лоша одбрана и изгубљене лопте уступили место Бруклину који је продужио беду Мотор Ситија.

Нетси су надиграли Пистонсе за 13 поена у другој четвртини и водили са 61-54 на полувремену.

Кејд Канингем је постигао 18 од својих 41 поена у трећој четвртини и постигао тројку почетком четврте четвртине и довео Детроит у вођство од 97-92.

Баш када су навијачи који су пунили Литтле Цаесарс Арену почели жељно скандирати за утакмицу плеј-офа, Нетси су кренули у серију од 13-0 и заувек повели.

Канингем је учинио свој део да коначно пружи тиму шансу за победу, али није добио велику помоћ, чак је имао и изгубљену лопту

Бојан Богдановић је постигао 23 поена пре него што је фаулирао и након што је оставио Кема Џонсона широм отворен за тројку, што је донело Бруклину предност од шест поена са 1:40 до краја утакмице. Џејден Ајви, 5. у укупном избору прошле године, промашио је 9 од 12 шутева када су Нетси устукнули од њега и поздравили чувара да шутира.

READ  Индианаполис Цолтс почиње сигурност Кхарри Виллис, 26, најављује повлачење након 3 сезоне у НФЛ-у

У последњем тренутку, уморни навијачи почели су да скандирају: „Продајте тим! Продај тим!“, иако власник Пистонса Том Горес није био у згради да то чује.