мај 19, 2024

НБА плеј-оф: Џејлен Брансон, после раног страха од повреде, води Никсе до победе над Пејсерсима у 2. утакмици

Чини се да су Индијана Пејсерси на ивици изједначења у серији у среду увече у Медисон Сквер Гардену.

Онда се Јален Брунсон вратио.

Брунсон се, након што је претрпео рану страх од повреде, вратио у игру и повео Никсе до победе од 130-121 над Пејсерсима у другој утакмици њихове полуфиналне серије Источне конференције. Ово даје Никсима вођство од 2-0 у серији када се врате у Индијанаполис.

„Срећан сам оно што јесам [returned]„Да будем искрен према вама“, рекао је Бронсон касније на ТНТ-у. „Пронашли смо начин. То је све.“

Пејсерси су водили са 17 поена разлике у првом полувремену након што су Никси изгубили Брунсона у првим минутима, што је замало довело до савршене прилике да украду игру у гостима.

Изгледало је као да је Брунсон подесио десну ногу док је бранио крајем прве четвртине. Направио је незгодан потез док је ушао у траку, а затим је одмах позвао на замену након што су Пејсерси постигли гол.

Брунсон је напустио игру после само осам минута, вративши се у свлачионицу. Његов отац, помоћни тренер Никса Рик Брансон, напустио је клупу у другој четвртини да би се такође вратио у свлачионицу, иако тим неко време није давао новости. Коначно, средином друге четвртине, Никси су рекли да Брунсон осећа бол у десном стопалу. У почетку се сумњало да ће се вратити, али се вратио на почетак другог полувремена уз овације на Менхетну.

Никси су водили са седам поена разлике када је Брунсон напустио терен, иако су на полувреме ушли са заостатком од 10 поена, што је представљало огроман замах за Пејсере од 17 поена. Звезда Пејсерса Тајриз Халибуртон постигао је 22 поена у првом полувремену док је шутирао 7 од 12 из игре, удвостручивши своје покушаје шута из прве утакмице.

READ  Вајлд је изборио место у плеј-офу, али је изгубио контролу на табели:

Чини се да је Брунсонов повратак направио велику разлику за Никсе. Повели су скоро одмах у другом полувремену и изашли из капије на 21-6. Никси су у трећој четвртини подигли скор Индијане на само 18 поена, од чега 10 у последња четири минута, а водили су осам поена разлике у последњој трећини, што је потпуно преокренуло утакмицу након краја првог полувремена.

Никси су изгубили од ОГ Анунобија због повреде ноге у трећој четвртини, након што се незгодно зауставио док је возио до руба. Брзо је искључен због повреде леве тетиве, завршио је са 28 поена и шутирао 10 од 19 из поља. Нејасно је колико је озбиљна његова повреда, нити да ли ће бити доступан за утакмицу 3 у петак увече.

Иако су Пејсерси отворили четврту четвртину брзим низом од 6-0, Брунсон је одговорио масивним полагањем и један-на-један како би их задржао у предности у више поседа.

Никси су затим искористили серију од 7-0, одступивши од тројке Донтеа ДиВинченца, а затим савршено прешли на Прециоус Ацхиува како би уклонили Пејсерсе на крају периода. То им је омогућило победу од девет поена разлике, што им је донело предност од две утакмице у серији.

Халибуртон је предводио Пејсере са 34 поена, девет асистенција и шест скокова док је 7 од 11 шутирао иза лука. Ендру Нембхард је додао 15 поена, а Паскал Сиакам 14 поена и осам скокова. Тренер Пејсерса Рик Карлајл такође је избачен у последњем минуту, након свађе са званичницима због позивања на дупли дриблинг који је личио на фрустрацију која тиња.

READ  Истрага Цхесс.цом наводи "могућу" превару Ханса Нимана

Брунсон је завршио са 29 поена, од којих су сви осим пет у другом полувремену, и пет асистенција док је 11 од 18 шутирао из игре. ДиВинћенцо је додао 28 поена, а Џош Харт 19 поена и 15 скокова.

Трећа утакмица серије је заказана за петак увече у Индијанаполису. Иако постоји много питања у вези са здрављем Никса, било са Брансоном или Анунобијем, Никси су у невероватној позицији да дођу до финала Источне конференције први пут од 2000. године.