мај 20, 2024

НБА плеј-оф: Кавалирси запањили Селтике са доминантном победом од 118-94 у другој утакмици у Бостону

Кливленд Кавалирси су коначно победили у својој првој утакмици у НБА плеј-офу, задививши у четвртак навијаче Бостон Селтикса и ТД Гардена победом од 118-94 у другој утакмици своје серије другог кола Источне конференције. Серија је нерешена 1-1 у суботњој утакмици 3 у Кливленду.

У почетку је изгледало да би Кавалирси могли да победе у плеј-офу, а да Донован Мичел није постигао већину својих поена. Након просека од 39 поена у последње три утакмице плеј-офа Кливленда, Мичел је имао само шест поена у првом полувремену. Али он је преузео предност у другом полувремену, постигао је 16 у трећој четвртини и 29 на утакмици.

Кливленд је доминирао у другом полувремену, савладавши Селтиксе са 64-40. За скоро пет минута до краја игре, тренер Бостона Џо Мацола је примио гол и ставио већину својих места на стадион док су домаћи навијачи кренули ка излазу.

Кавалирси су заостали за девет поена у првој четвртини, али су се вратили серијом од 11-0 коју је подстакао Еван Моблеи са 11 поена и Царис ЛеВерт са шест асистенција са клупе. Кливленд је водио 30-24 на крају четвртине, на велико олакшање навијача Бостона.

Бостон се вратио у другој четвртини пошто су се Мобли и ЛеВерт смирили, а Мичел и Даријус Гарланд нису тражили своје ударце. Џејсон Тејтум је предводио све стрелце у првом полувремену са 16 поена, шест скокова и четири асистенције, иако је из игре шутирао 3-за-10. 11 поена Ал Хорфорда (заједно са шутом 4-за-5 на тројке) је помогло да се покрене серија која је довела Селтиксе до вођства од 19-3 и изједначила полувреме на 54.

READ  Седишта на стадиону Денвер Бронцос, крила изгорела у „великом пожару“

Моблијев погодак успорио је фаул, али је завршио са 21 поеном, 10 скокова и пет асистенција. ЛеВерт је пружио појачање, док су Мичел и Гарланд покушали да се загреју и додали 21 поен и шест скокова. Гарланд је додао 14 поена, а Исак Окоро и Макс Струс по 12 поена.

Тејтум је постигао укупно 25 поена за Селтике, али је шутирао 7-за-17 из игре. Нико други у постави Бостона није шутирао много боље. Деррицк Вхите је успео да постигне 10 поена при шутирању 3-за-11 (укључујући 1-за-8 од 3). Џејлен Браун је добио 7 од 17 за 19 поена.

Шутирање споља је било проблем за Кавалирсе током плеј-офа, али су у трећој утакмици направили продор у шутирању 3 поена. Кливленд је шутирао 46% (13-за-28), предвођен Мичеловим учинком 5-за-7, а Штрус је додао још два поена из распона од 3 поена и Окоро сваки по један поен.

У међувремену, Селтикси су се мучили са шутом. Бостон је постигао 22,9 процената у покушајима за 3 поена, 8 за 35. Уз бело вече 1-за-8, Браун је имао 0-за-6, а Јруе Холидаи је шутирао 0-за-2 док је наставио своје постсезонске борбе.

Џарет Ален је пропустио своју пету узастопну утакмицу плеј-офа са Кавалирсима због контузије десног ребра, док је Кристапс Порзинис пропустио претходне две утакмице Селтикса због повреде листа.

Трећа утакмица серије Селтикси-Кавалирси на програму је у суботу у Кливленду. Типофф је у 20:30 ЕТ са телевизијским преносом на АБЦ.